CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

1 Bitcoin Tutan Adreslerin Sayısı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde: BTC İçin Ne Anlama Geliyor?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Glassnode’dan alınan verilere göre 1 BTC tutan Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı 20 Eylül’de son dört ayın en düşük seviyesine düştü. Ancak bunun en iyi kripto para birimi için düşüşe işaret ettiğini öne sürmek için erken olabilir.

Küçük Bitcoin adreslerinin sayısının keskin bir şekilde düşmesine ne sebep oldu?

Küçük Bitcoin adreslerindeki gözle görülür düşüş, merkezi olmayan finans (DeFi) piyasasının palayıcı genişlemesiyle aynı zamana denk geliyor.

1 Ağustos’tan bu yana, Ethereum’daki DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer 4.091 milyar dolardan 9.77 milyar dolara yükseldi. DeFi’daki büyük sermaye artışı, Wrapped Bitcoin (wBTC) gibi token’lara olan talebin artmasına neden oldu.

1 Bitcoin Tutan Adreslerin Sayısı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde: BTC İçin Ne Anlama Geliyor? 4
DeFi’daki kilitli toplam değer Kaynak: Defipulse

Kullanıcılar, kripto para varlıklarından kazanç elde etmek için öncelikle DeFi protokollerini kullanırlar. Bitcoin’i Ethereum’a transfer etmek mümkün olmadığından, kullanıcılar BTC’yi wBTC’ye dönüştürüyor ve ardından DeFi platformlarında wBTC kullanıyor.

DeFi platformlarını kullanmak ve getiri elde etmek için wBTC kullanmak, Bitcoin sahiplerinin iki şeye ulaşmasını sağlar. İlk olarak BTC kullanıcıları BTC satmadan da DeFi protokollerini kullanabilir. İkincisi, Bitcoin yatırımcıları BTC’nin fiyat hareketlerinden potansiyel yükselişi kaybetmezler.

wBTC’ye olan talep arttıkça 1 BTC tutan küçük Bitcoin adreslerinin sayısı muhtemelen düştü. DeFi’ın popülaritesi arttıkça kullanıcılar BTC’lerini wBTC’ye dönüştürmüş olabilir.

Temmuz ayında Messari’de bir araştırmacı olan Jack Purdy, wBTC’nin hakimiyetinin kısa ve orta vadede muhtemelen devam edeceğini söyledi:

“Bu nedenlerden dolayı, wBTC kısa ve orta vadede hakimiyetini sürdürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, bu varlıklar düzenleyicinin dikkatini çekecek kadar büyüdükten sonra hala hükümetin müdahalesi tehdidi var.”

Ancak küçük adreslerdeki düşüş ve wBTC’nin yükselişi, Bitcoin için düşüş eğilimine işaret etmiyor.

Sonunda, kullanıcılar wBTC’lerini DeFi protokollerinden çıkarmaya karar verdiklerinde, token’ları BTC’ye geri çevireceklerdi. Adresler BTC’yi Ethereum’un wBTC’sine taşıdıysa bu, kullanıcıların BTC sattığını göstermez.

Bunun yerine, devam eden DeFi döngüsünün sonuna kadar sürebilecek kısa vadeli bir eğilim olabileceğini öne sürüyor.

wBTC 1 milyar dolara yükseliyor

18 Eylül’de Skew, wBTC’nin değerinin 1 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda dolaşımda olan 76.047 wBTC, daha fazla kullanıcının BTC’yi Ethereum tabanlı DeFi platformlarına getiri için transfer ettiğini gösteriyor.

1 Bitcoin Tutan Adreslerin Sayısı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde: BTC İçin Ne Anlama Geliyor? 5
wBTC piyasa değeri. Kaynak: Skew

wBTC, 1 BTC’nin tam değerini temsil ettiğinden, Bitcoin için uzun vadede düşüş eğilimini göstermez. Hatta pozitif bir metrik olduğu söylenebilir çünkü kullanıcılar potansiyel olarak yükselişe geçebilecek BTC’yi kaçırma konusunda isteksizdir.

Kullanıcıların wBTC ile getiri elde etmelerine izin veren DeFi platformları karlı olsa da, yüksek riskli ve yüksek getiri sağlayan havuzlar bulunuyor. wBTC’nin yükselen piyasa değeri, birçok kullanıcının potansiyel bir BTC rallisini kaybetme riskini almak istemediğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Fransa, merkez bankası destekli dijital para testlerine başlıyor

Coin Ajans

Bitfinex’ten Çalınan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareket Halinde!

3 Aralık BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, LINK, DOT, ADA, BNB ve XLM Fiyat Analizi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası