CoinAjans.com
Kriptopara Haber

1 milyar doları kaç dolara havale edersiniz: Bitcoinsiz dünya düşünülemez! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Blockchain teknolojisi finansal piyasalarda kapanmaz bir kapı araladı. Artık Bitcoinsiz dünya düşünülemez! Blockchain sayesinde para transferleri, geleneksel ödeme araçlarında çok daha hızlı ve ucuz.


Bitcoinsiz dünya düşünülemez!

Blockchain teknolojisi sayesinde para hızlı, güvenli ve ucuz biçimde transfer edilebiliyor. Whale Alert’in son tweet’inde 1 milyar dolarlık Bitcoin’in transfer edildiğini öğreniyoruz.

Transfer edilen 92,857 adet Bitcoin sadece ve sadece 4 dolara transfer edildi. Geleneksel piyasalarda bu kadar yüklü transferi sadece 4 dolara transfer etmeye imkan yok. Blockhain teknolojisi sayesinde finansal işlemlerin maliyetleri ciddi biçimde azaldı.

koinmedya_brave

Para transferi konusunda Bitcoin blockchain’i hantallığı ve işletim maliyeti konusunda eleştirilere maruz kalıyor. Ripple, Tron ve Waves gibi kripto paralar Bitcoin’e kıyasla daha hızlı ve ucuza fon transferi gerçekleştirebiliyor. Yine de Bitcoin, geleneksel finansal sisteme göre çok daha iyi konumda.

Blockchain teknolojisi sadece fon transferi için önemli yenilik gerçekleştirmiyor. Ayrıca veri transferi ve veri depolamada da blockchain, merkezi ağlara ve serverlara nazaran ciddi çözüm önerisi getiriyor. Blockhain ağları binlerce düğüm tarafından yönetiliyor ve P2P şifreleme ile ağın güvenliğini sağlayan bir network oluşturuyor. Blockchain’in manipüle edilmesi veya bilgilerin ele geçirilmesi için binlerce düğümün en az %51’inin ele geçirilmesi gerekiyor. Bu hem sayısal olarak düşük bir olasılık hem de ciddi maliyet gerektiriyor. Merkezi serverlar, bu konuda blockchain’e göre oldukça savunmasız.

Merkezi bir server’a sahip olan Twitter, geçtiğimiz günlerde yaşanan siber saldırı karşısında yenik düştü. Twitter hacking skandalında birçok ünlü ve politikacının adresleri hackerlar tarafından ele geçirildi. Benzer saldırı bir bankanın, merkezi bir borsanın veya kurumun server’ında yaşanması her zaman ihtimal dahilinde. Güvenlik açıkları ise genelde veri akışının gerçekleştiği anda ortaya çıkıyor. Hacker ise bu güvenlik açıklarını hızlı biçimde kendi çıkarları için kullanabiliyor.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Rekor kıran Bitcoin talebinden sonra Binance Ethereum vadelilerini piyasaya sürüyor

Coin Ajans

New York’taki Dükkanlara Nakit Para Zorunluluğu

Coin Ajans

Ethereum 2.0’a bir basamak daha: Medalla launchpad’i yayınlandı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası