CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

1 milyar doların üzerinde Bitcoin tutan şirketin hisseleri yüzde 200 değerlendi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Michael Saylor’un iş zekası şirketi MicroStrategy, altı aydan kısa bir sürede 1 milyar dolardan fazla BTC aldıktan sonra en büyük Bitcoin sahiplerinden biri haline geldi. İlginç bir şekilde, şirketin hisse senedi fiyatı aynı zaman diliminde kabaca %200 arttı.

İş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı çözümler sunan ve Nasdaq’da listelenen MicroStrategy, 1989 yılında Michael Saylor tarafından kuruldu. Firmanın dahili olarak geliştirilen yazılımı, diğer kuruluşların dahili ve harici verileri analiz ederek “daha iyi iş kararları” almasına yardımcı oluyor.

MicroStrategy CEO’su “büyük bir Bitcoin servetine” sahip

2020’nin ortalarından önce, şirket ve kurucusu Bitcoin’e pek düşkün değildi. Michael Saylor, kayıtlı birkaç kamu görüşünden birinde, 2013’te BTC’nin günlerinin sayılı olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, COVID-19 salgınının yol açtığı meydana gelen ekonomik olaylar, kısa süre önce açıkladığı gibi Saylor’un birincil kripto para birimi hakkındaki fikrini değiştirdi.

Sonuç olara, MicroStrategy BTC biriktirmeye başladı. Şirket, 11 Ağustos 2020’de ilk büyük alımını yaptığını duyurdu. Bir aydan kısa bir süre sonra, iş zekası devi Bitcoin yatırımını ikiye katladı ve Saylor, kendisinin de oldukça büyük bir BTC servetine sahip olduğunu açıkladı.

Halihazırda BTC’de 425 milyon dolar tahsis etmesine rağmen, MicroStrategy iki satın alma işlemi daha takip ettiği için durmadı. İkincisi özellikle ilginçti. Şirket, üst düzey dönüştürülebilir banknot teklifiyle 650 milyon dolar topladı ve tüm fonları Bitcoin satın almak için kullandı.

Tüm BTC’lerin binde 3’ünden fazlasını tutuyorlar

Sonuç olarak, MicroStrategy, ortalama 15.964 dolar fiyatla BTC’ye 1,125 milyar dolar tahsis etti. Firma şu anda var olan tüm BTC’lerin %0,335’ine sahip.

MicroStrategy’nin ilk BTC alımını duyurduğu gün (11 Ağustos), şirketin hisseleri (MSTR) 135 dolar civarında işlem gördü. Sonrasında firmanın hisseleri yıllık bazda %7’nin üzerinde düşüş gösterdi.

Bununla birlikte, Bitcoin satın alımlarının büyük bir olumlu etkisi olduğu görülüyor. Beş aydan daha kısa bir süre sonra, MSTR dün kapanış fiyatı itibarıyla 390 dolara ve bugün 403 dolarafırladı.

Bu, ilk Bitcoin satın alımını ilan ettiğinden beri kabaca %200’lük bir artışı temsil ediyor. Karşılaştırma için, kripto para biriminin fiyatı 11 Ağustos’tan bu yana yalnızca %150 arttı.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin İçin İşlemleri Askıya Aldı

Coin Ajans

Şubat Ayları Yükseliş Yaşayan Bitcoin’de Tarih Tekerrür Edecek mi?

Coin Ajans

Son Dakika Gelişmesi: Bitcoin 9.000 Dolar Direncini Yeniden Kırdı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası