CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Bu Ücretle Transfer Edildi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin’in ağı birçok özelliği ile bilinir. Düşük işlem ücretleri şüphesiz bunlardan biridir. Kısa bir süre önce, bu düşük işlem işlem ücretinin bir örneğini yaşadık.  1 milyar $’lık BTC’nin bir adresten diğerine 4 $ karşılığında aktarıldığını gördük.

1 Milyar Dolarlık BTC 4 Dolara Aktarıldı

Balina işlemleri kripto para birimi alanında nadir bir durum değil. Temmuz başında, bir kullanıcı yaklaşık 0,38 dolar karşılığında 933 milyon dolarlık yaklaşık 101.860 Bitcoin’i  taşıdı. Bu, Bitcoin’in toplam arzının yaklaşık % 0,5’ini temsil ediyordu.

 Şimdi, benzer oranlarda başka bir işlem bir saatten daha kısa bir süre önce gerçekleşti. Whale Alert’e göre, birisi sadece 4 $ karşılığında 1 milyar dolar değerinde 92.857 BTC taşıdı.

Whale Alert’in arayüzündeki işlem, gönderenin Xapo olduğunu gösterirken, biri bunun olmadığını belirtti. Bunun yerine kullanıcı, bunun Bitstamp’ın “Ekim 2019’da taşınan” soğuk cüzdanı için bir BitGo saklama cüzdanı olduğunu belirtti.

Her halükarda, işlem ücreti, geleneksel finans kurumlarının bu tür bir miktar için ne kadar ücret alacağına kıyasla özellikle düşük olmasına rağmen, geçen ay yapılan ücretten önemli ölçüde daha yüksek olduğunu gösteriyor. Yani işlem ücretleri artmış durumda.

BTC İşlem Ücretleri Yükseliyor

Nitekim, Bitcoin işlem ücretlerine bakıldığında, son 30 günde muazzam bir artış var.

Bitinfocharts’tan elde edilen veriler, 5 Temmuz’da Bitcoin’in ağı için ortalama işlem ücretinin yaklaşık 0.835 $ olduğunu gösteriyor. Dün aynı metrik 5,35 dolardı. Bu toplamda % 540’ın üzerinde bir artışa karşılık geliyor.

Bu artış, ağın artan kullanımı ile açıklanabilir. Onaylanmayı bekleyen işlemlerin bayt cinsinden toplam boyutunu gösteren Mempool’a bakabilirsiniz.

mempool_size

7 Temmuz’da sayının 10 milyon civarında olduğunu, bugün ise 48 milyon civarında olduğunu görüyoruz. Başka bir deyişle, işlemlerinin önceliklendirilmesini isteyen insanlar şu anda madencilere daha fazla ücret ödemek zorunda kalıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Netflix’in La Casa De Papel’i ile Bitcoin Arasındaki İlişki

Coin Ajans

Weiss Kripto Sıralaması açıklandı: Birinci Bitcoin veya Ethereum değil!

Bitcoin fiyat volatilitesi yeni rekorlar kırıyor – Fiyata etkisi ne olur?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası