CoinAjans.com
Kriptopara Haber

10 günde yarı yarıya fiyat artışı! Ethereum rekorlara doymuyor TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum rekorlara doymuyor, 340 dolara ulaşarak yılın en yüksek seviyesini gördü! 10 günde yarı yarıya müthiş bir fiyat artışı kaydetti.


Ethereum rekorlara koşuyor! – 2020’nin en yüksek seviyesini gördü!

Ethereum bugün, 340 dolara ulaşarak yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Bu zirve, kripto para biriminin 5. doğum gününde geldi.

Beşinci yıldönümünde Ethereum, yatırımcılarına güzel bir hediye sundu. Son 24 saat içinde, kripto para birimi %7’ten fazla arttı ve böylece 2020’de yeni bir zirve kaydetmiş oldu.

Ethereum 10 günde %45 değer kazandı

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum rekorlara doymuyor. Bugün sadece bir saat içinde %5’ten fazla arttı. ETH fiyatı, 340 doları aşarak, 2020’de yeni bir rekor kırdı.

koinmedya_brave

10 günde yarı yarıya fiyat artışı! Ethereum rekorlara doymuyor

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ETH 12 ayın en yüksek seviyesini gördü. İlginç bir şekilde; 323 doları birkaç denemede kırdıktan sonra, bir süre konsolide oldu. Hatta bugünkü hareketin gelmesi biraz uzun sürdü. Yine de burada boğaların, üstünlüğü ele geçirdiği anlaşılıyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada fiyat 342 dolardan işlem görüyor. Her halükarda, Ethereum’un bir sonraki hedefi, önemli bir psikolojik direnç olan 350$ seviyesi olarak görünüyor.


Ethereum neden yükseldi?

ETH’nin yükselişi, elbette teknik göstergelerle de açıklanabilir. Ancak daha da önemlisi; kripto para biriminin nihayetinde, devam eden DeFi çılgınlığından yararlanmaya başladığını söyleyebiliriz.

koinmedya_brave

DeFi Pulse’a göre şu anda, kredi verme protokollerinde kilitlenen toplam değer 3.88 milyar$’dan fazla. Dahası bu değerin azalmaya başlayabileceğini dair herhangi bir belirti de yok.

DeFi projelerinin çoğu, Ethereum blockchaininin üzerinde oluşturuluyor. Dolayısıyla bu projelerin popülaritesinin her geçen gün artması, ETH’ye olan talebi daha da artıran temel neden olarak karşımıza çıkıyor.

Aslında, Ethereum’un fiyatını yükselten tek sebep, bu değil. Bugün Ethereum ağı, diğer on-chain metriklerinde de önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Ağın hash gücü, son 20 ayın en yüksek noktasına ulaştı. Bu arada, ağın yoğun bir şekilde kullanılması, işlem ücretlerini de artırıyor. Ücretler yükselikçe, madencilerin karı artıyor. Bu da ağın hash gücünün neden arttığını açıklıyor.

Bu arada daha önce KoinMedya olarak, popüler bir analistin, 360 dolara doğru daha büyük bir aralığa işaret ettiğinden bahsetmiştik.

Analist, opsiyon işlemlerinin hacmindeki ve açık pozisyonlardaki artışın, Ethereum’un bir sonraki fiyat trendinin boyutunu büyütmeye yardımcı olabileceğini ifade etmişti.

Tam da söylediği gibi Ethereum rekorlara imza atmaya devam etti. Ve mart ayındaki büyük çöküşten önce gördüğü en yüksek fiyat seviyesini aşarak 2020’de yeni bir zirve yaptı.

Bknz: Ünlü analist: Ethereum 500 dolara yükselmeye hazır!

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

ABD’de 90 milyon dolarlık kripto fonu dolandırıcılığı – işte ayrıntılar

Fransız İş Adamı 1,2 Milyon Avroluk Kripto Para Hırsızlığı Yaptı!

Coin Ajans

Bu analiz Ripple yükselişe devam diyor: Bir terslik olmasın! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası