CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

$15K öncesi Bitcoin son direnç hattını kırabilecek mi? Kıramazsa hedef neresi? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin 20 Temmuz’da başladığı boğa koşusu 12 bin dolarda takıldı. Bitcoin için $11.8K – $12K arasındaki güçlü bir direnç hattı oluşuyor. Bitcoin son direnç hattını kıramazsa düzeltme nereye kadar yaşanabilir?


Bitcoin son direnç hattını kırabilecek mi?

Bitcoin’in 20 Temmuz’da 9 bin dolar bandında başladığı boğa koşusu, 12 bin dolar engeline kadar sürdü. 12 bin dolarlık direnç ile karşılaşan Bitcoin fiyatlarında ciddi bir düzeltme yaşanmadı ve fiyatlar 11 bin doların üstünde işlem görüyor. Bitcoin için 9,800 – 10,200 dolar aralığında bir destek hattı oluşuyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin için beliren direnç ve destek seviyelerini görüyoruz.

Bitcoin son direnç $15K öncesi Bitcoin son direnç hattını kırabilecek mi? Kıramazsa hedef neresi?

Bu aşamadan sonra Bitcoin için ünlü analist Michael van de Poppe’ye göre 2 senaryo ile karşı karşıya kalıyoruz: Boğa trendi ve Ayı trendi.

koinmedya_brave

İlk olarak Boğa trendi senaryosuna göz atıyoruz. Eğer Bitcoin, $11.8K – $12K arasında oluşan trendi kırarsa BTC/USD paritesi dalgalanma göstererek Ekim ayına doğru 15 bin doları geçebilecek.

Bitcoin son direnç $15K öncesi Bitcoin son direnç hattını kırabilecek mi? Kıramazsa hedef neresi?

İkinci senaryo ise Ayı trendi. Michael van de Poppe’ye göre Bitcoin 12 bin doları kıramazsa düzeltme yaşayarak 10 bin dolarlık destek seviyesine kadar gerileyecek. Ancak BTC/USD paritesi 2020 yılının sonuna doğru 12,000 dolar bandına tekrardan yükselecek.

Bitcoin son direnç $15K öncesi Bitcoin son direnç hattını kırabilecek mi? Kıramazsa hedef neresi?

koinmedya_brave

Bitcoin fiyatlarının kaderi kripto para piyasalarının da kaderini etkileyecek. Kripto para piyasalarının toplam değeri 350 milyar dolarlık direnç ile karşı karşıya. Eğer Bitcoin 12 bin doları geçerse piyasa da 350 milyar dolarlık direnci kırarak 400 milyar dolara doğru hareket edebilecek.

Küresel gelişmeler de Bitcoin’in değerini etkiliyor. 2020 yılı oldukça heyecanlı geçiyor. Korona salgını, ABD Başkanlık seçimleri ve bölgesel faktörler finansal piyasaları ve kripto para piyasaları etkiliyor. Belirsizlik arttıkça altın ve alternatif yatırım araçlarının talebi artıyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin 9200 dolar altına geriledi – Sırada ne var? TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Bitcoin 100 bin dolara bir “nokta” daha yaklaştı TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası