CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

2 Aralık Bitcoin analizi: BTC Aralık ayına düşüşle başladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin, Kasım ayını 7.540 dolar seviyelerinden kapattıktan sonra Aralık ayına düşüşle başladı. Hafta sonu hareketlerinde 7.100 dolar bandına kadar geriledi. BTC/USD paritesi için bu haftanın kritik seviyelerini tespit etmeye çalışacağız.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin geçen hafta fiyat hareketlerinde en yüksek, 7870 dolar seviyesini gördü. Bu seviye aynı zaman 20 günlük EMA seviyesine denk gelmekteydi. Bu seviyeden gelen satışlarla (29 Kasım) düşüşe geçen Bitcoin, son 3 gündür düşüş aşamasında bulunuyor.

Son dip seviyesi 6.516 dolar sonrası gelen hızlı yükseliş 7.870 dolar seviyesinde zirve yaptıktan sonra mevcut gerileme Fibonacci düzeltme seviyelerine göre Fib 0,50 (7.193 dolar) seviyesinin test edildiğini görüyoruz. Gün içerisinde bu seviyenin altında bir 4 saatlik kapanış gelirse BTC/USD, Fib 0,618 seviyesine denk gelen 7.030 dolar civarına doğru bir gerileme yapabilir. Bu alandan sonraki destek seviyesi ise Fib 0.786’ya denk gelen 6.800 dolar fiyatı olarak hesaplanıyor.

Bitcoin, 7.200 dolar bandında destek bulabilirse ki bunun için yaklaşık 7.260 dolar üstü bir 4 saatlik kapanış görmek gerekir. Böyle bir durumda ilk yükseliş hedefi, 7.450 dolar olabilir. Bu seviyenin ardından bir sonraki direnç noktaları ise 7.515 ve 7.600 dolar olarak takip edilebilir.

BTC/USD teknik göstergeleri

Bitcoin’in rotası hakkında ipucu almak için teknik göstergeleri incelediğimizde; 4 saatlik grafikte Stokastik osilatörün, şu an aşırı satım bölgesinde seyrettiğini görüyoruz. Stokastik hızlı sinyalinin 20 seviyesinin üzerine çıkması, alışları tetikleyerek paritenin yükselmesine neden olabilir.

Diğer yandan negatif bölgede bulunan MACD, göstergesinin düşüş ivmesini hafifçe kaybettiği de görülüyor. Trend gücünü ölçen ADX göstergesi ise kısa vadede görülen düşüş trendinin henüz güçlenmediğini işaret ediyor.

Ayrıca 4 saatlik grafikte Bollinger bantlarını incelediğimizde son düşüş hareketinin Bollinger alt bandını aşmadığını görüyoruz. Bu durumda şu an 7.500 dolar seviyesinde bulunan Bollinger orta bandına bir hareket için tetikleyici olabilir.

Sonuç olarak bugün ve haftanın geri kalan günlerinde –volatiliteye göre- 7.450- 7.500 dolar aralığı yükselişin devamı için belirleyici bir alan olacak gibi duruyor.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin İçin Daha Fazla Bullish Olamazdım”

Coin Ajans

5 Mayıs BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, LTC, BNB, EOS, XTZ ve XLM Fiyat Analizi

Milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Bitcoin fonu başlatıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası