CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

2010’ların en iyi yatırım aracı tartışmasız Bitcoin!

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

En iyi yatırım aracı tartışmasız Bitcoin. İlk hayatımıza girdiği zamanları da hesaplarsak sinir bozucu dönemler yaşanmadı değil. Ancak son 10 yılın tamamına dikkate alırsak en iyi yatırım aracı olduğu kesin. 2017 sonunda olağanüstü bir değere ulaşan Bitcoin neden en iyi yatırım aracı peki?


Mali durumumuza Bitcoin dopingi!

Her ne kadar Bitcoin yüksek seviyelerden düşmüş görünse de, 2010 yılındaki 1 dolar değerini göz önüne alınca ne kadar yol kat ettiği ortada. Merrill Lynch Bankası son 10 yılın en iyi ve en kötü yatırım araçlarını listeledi. Listenin başında Bitcoin var. 2010 yılında 1 dolar değerindeki Bitcoin’in bugün karşılığı 90.026 dolar.

Menkul kıymetler borsalarının fazlasıyla başarılı bir dönemi geride bırakıyor. Ancak buna rağmen Amerika tahvillerine 1 dolar yatırım yapan birisinin 1 doları, yalnızca 3,46 dolara çıkmış durumda. O zaman Bitcoin’in neden en başarılı yatırım olduğu ortada. Menkul kıymetler borsalarından çok daha iyi kazandırdı.

Tabii ki herkes öyle elindekini en yüksek fiyattan satamaz. Menkul kıymetler borsalarının endeksleri tarihsel açıdan bakınca daha az volatildir. Ayrıca likidite oldukça yüksektir. Ancak Bitcoin kişisel mali durumumuz için bir doping gibidir. Küçük ölçekli yatırımcıların, riskli piyasada daha çok kazanmasına yol açar

Bitcoin dünyadaki ekonomik tehlikeleri dengeleyebilir 

 Bitcoin yatırımları Amerika ile sınırlı değil. En başta Kore, Türkiye ve Asya ülkelerinde oldukça popüler olmaya devam ediyor. Geleneksel borsaların hantal yapısı bir bakıma yatırımcıların Bitcoine yönelmesine yol açıyor. Hatta Bitcoinin de ötesine geçip çok daha riskli varlıklara yönelmeye başladılar.

Geçtiğimiz son on yılda diğer varlıkların da değerlerinde gözle görülür oranlarda ciddi artışlar gerçekleşti. 2009’dan sonraki yıllar varlıkların değer kazanmasına yol açan önemli gelişmeler yaşandı. Balon iddiaları her ne kadar sıkça gündeme gelmiş olsa da kripto para piyasasını yansıtmadığı ortada. Asıl balon benzetmesi aslında emlak ve geleneksel borsalar için geçerli.

Önümüzdeki on yıl ise, kripto piyasası büyüme devam edecek ama nispeten daha yavaş bir gelişme olacak. Pek çok göstergeye göre 2020 yılında büyük bir resesyon yaşanacak. Şu ana kadar Bitcoin henüz bi resesyon durumu ile karşılaşmadı ve genellikle bir yatırım coşkusu vardı üstünde. Merakla bekliyoruz acaba Bitcoin bir resesyon döneminde ne kadar değer kazanacak? İnsanların koşacağı bir liman görevini üstlenirse, fazlasıyla yükseleceği muhakkak.

Bitcoin esasen hak ettiği üne biraz geç kavuşmuş oldu, doğuşundan bu yana en çok 2016 da hız kazanıp 2017 de zirve yaptı. Weiss Ratings de Twitter paylaşımında  Bitcoinin son on yılın en başarılı yatırım aracı olduğundan bahsediyor.

2017 yılından günümüze, düzeltmeye rağmen, Bitcon ekosistemi büyümeye devam etti. Avrupada  anaakım vadeliler piyasası ve borsa işlem ürünlerinde Bitcoin artık daha fazla bir varlık sınıfı olarak kendini gösteriyor ve ana akım piyasa ile rekabet ediyor.

Yaşadığı piyasa çöküşlerine rağmen Bitcoin her yıl alçak tepeler oluşturmaya devam etti ve sonunda daha da ilerlemesine yetecek düzeyde bir likidite ve vadeli piyasasından destek kazanmış oldu. Bundan sonra artık geriye dönüş olmayacaktır. Bitcoin bunca yıl ayakta kalarak kendini zaten ispatladı. Gelecek yıllarda daha ileriye doğru yolculuğuna devam edecek ve hak ettiği gerçek değerine kavuşacaktır. En iyi yatırım aracı tartışmasız Bitcoin olarak kabul edilecektir.

Bknz:Bitcoin de internet gibi geleceğe damga vuracak!

Kaynak

İlgili Haberler

İşte Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Yaşadığı Yer

ABD ve Almanya’nın Son Dakika Devasa Paket Açıklamaları Sonrası Dolar/TL, BIST ve Bitcoin’de Görünüm

Coin Ajans

Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası