CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

2017 Bitcoin boğanın sinyalini veren gösterge tekrar al sinyali veriyor TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

2017 Bitcoin boğanın sinyalini veren gösterge tekrar al sinyali veriyor. Bitcoin’in en önemli boğa indikatörlerinden biri olan Puell Multiple, olumlu işaretler veriyor!


2017 Bitcoin boğanın sinyalini veren gösterge tekrar al işareti veriyor

 

Bitcoin’in haftalarda yaşadığı düşük volatilite oranları, yatırımcı hissine ciddi zarar veriyor. Öyle ki pek çok yatırımcı BTC’den önümüzdeki günler ve haftalarda düşüş bekliyor.

Bununla birlikte Bitcoin için önemli bir gösterge olan Puell Multiple göstergesi, 2017 sonunda olduğu gibi şimdide al sinyali veriyor.

koinmedya_brave

Mevcut günlük BTC satışlarının alınıp, bunların bir yıllık satışların hareketli ortalamalarına bölünmesiyle bulunan Puell Multiple indikatörü, madenciler içinde büyük öneme sahip oluyor.

2017 Bitcoin boğaGenelde dip bulma da kullanılan Puell Multiple göstergesi, yakın geçmişte Aralık 2018 ve geçtiğimiz mart ayında yaşanan büyük düşüşte de al sinyali vermişti. BTC bu sinyallerden sonra önemli ölçüde yükselerek, yatırımcısının yüzünü bir hayli güldürmüştü.

Yaşanan konsolidasyon sürecini nasıl okumalıyız?

Bitcoin şu an da ve geçtiğimiz birkaç haftadır 9.300 – 9.400 dolan bandında nominal işlem görüyor. Boğalar bu seviyeleri 10.000 doların üzerine çıkartmaya çalışırken, ayılarda 9.000 dolar altı için mücadele veriyor.

İlgili haber: Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

koinmedya_brave

Her ne kadar bu iki seviye psikolojik sınır olarak algılansa da, aşağı yönlü asıl önemli destek 8.500 dolarda, yukarı yönlü asıl önemli direnç ise 10.500 dolarda oluşmuştur. Bu bölgelerin dışına çıkamamış bir Bitcoin için uzun vadede yorum yapmak pekte gerçekçi değildir.

2017 Bitcoin boğaAncak yine de Bitcoin tarihsel sürecinden yola çıkılarak oluşturulan fraktal grafiklerinden hareketle, BTC’nin uzun konsolidasyon süreçleri sonunda genelde yukarı yönlü bir hamle yaptığını söyleyebiliriz.

Bu genellemeden ve Bitcoin dip bulma göstergesi olarak kabul edilen ve devamında büyük olasılıklı önemli yükseliş hareketleri gördüğümüz Puell Multiple göstergesinin al sinyali vermesinden yola çıkarak, BTC’nin önümüzde ki süreçte yükselişe geçme ihtimalinin oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.

2017 Bitcoin boğaKripto para piyasalarından son dakika gelişmeler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin madencileri Çin ‘i terkediyor – Yeni gözde hangi ülke? TAKİP ET

Zoom piyasa değeri Ethereum’u ikiye katladı TAKİP ET

Zilliqa coin rehberi: ZIL coin nedir, Vitalik Buterin’in neden övüyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası