CoinAjans.com
Kriptopara Haber

2019’da ne kadar kripto para çalındı biliyor muydunuz?

kripto para haber coinajans
koinmedya_googlenews

2019 yılında sadece kripto para borsalarından yaklaşık 300 milyon dolarlık kripto para çalındı. 2019’da toplamda ne kadar kripto para çalındı biliyor muydunuz?


Ne kadar kripto para çalındı biliyor muydunuz?

Kripto para borsalarındaki güvenlik açıkları, piyasadaki fiyat istikrarını bozabiliyor. Kripto para piyasalarındaki fiyat dalgalanmalarının bir nedeni de siber saldırılar ve hackerlar. Cipher Trace’in hazırladığı rapora göre sadece 2019’da 4.26 milyar dolar değerinde kripto para çalındı.

Hackerlar, ya kripto para borsalarını ya da özel olarak seçtikleri kullanıcıları hedef alıyor. Çeşitli yazılımlarla kullanıcılarının kimlik bilgilerini elde eden hackerlar, kurbanlarının online cüzdanlarını boşaltabiliyor. Ayrıca PlusToken gibi ponzi tipi yapılanmalar farklı yöntemlerle mağduriyetlere neden olabiliyor. 2019’da 11 büyük kripto para borsası hacklendi ve yaklaşık 300 milyon dolarlık kripto para çaldırdı.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Yeni bir Trojan virüs kripto para borsalarını tehdit ediyor

29 Mart 2019’da Bithumb borsasını hackleyen saldırganlar 13 milyon dolar değerinde EOS ve 6 milyon dolar değerinde XRP çaldı. Haziran 2019’da ise Gate-Hub’daki güvenlik açığını değerlendiren saldırganlar 10 milyon dolar değerinde XRP vurgununda bulundu. 2019’da hedef olan diğer borsa ise Binance oldu ve Binance’in kaybı 40 milyon dolardan fazla. Cryptophia ve BITPoint de çeşitli siber saldırılara maruz kaldı.

Lütfen Bkz: Korona kripto parası piyasada: Corona Coin (NCOV)

Güney Kore merkezli UPbit borsası 342 bin adet Ethereum çaldırdı. IOTA’nin wallet’i da yine hackerların hedefi haline geldi.

Ülkemizde ise hacklenen bir kripto para borsası işlemlerini sonlandırmak zorunda kaldı.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash için tehlike yaratabilecek yeni bir Ponzi patlak verdi

Kripto para kanallarını kapatan YouTube’dan geri adım

Coin Ajans

Twitter CEO’su Bitcoin’e her açıdan katkısını sürdürüyor: Şimdi de Node oldu

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası