CoinAjans.com
Bitcoin

2019’da Şu Ana Kadar Hodl Edilen BTC Miktarı Belli Oldu

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin fiyatının 2019 yılı boyunca ciddi şekilde volatil seyrettiğini söylemek mümkün. Lider kripto para birimi, 4 bin dolar bandında girdiği yıl içinde, 14 bin dolara kadar çıkarken, sonrasında ise bu değerden yüzde 50 oranında düşüş yaşadı ve 7 bin doların altına kadar geriledi.

Gelinen noktada şu anda 7300 dolardan kendine alıcı bulan Bitcoin’in sahip olduğu yüksek volalite ışığında gelen bir bilgi ise dikkat çekici.

Hodl Miktarı 11.5 Milyon

Konuyla ilgili olarak yapılan araştırmalara göre, geride bıraktığımız yıl boyunca 11.5 milyon adet Bitcoin’de hiçbir şekilde bir işlem yapılmadı. Bu Bitcoin’ler, cüzdanda durmaya devam ederken, bunun sebepleri ile ilgili de bazı yorumlar var.

Blok Ödülü Yarılanması Öncesi Pozisyon mu Alınıyor?

Analistler ve otoritelerin, bu rakamlar karşısında söylediği temel şeylerden birisi de, blok ödül yarılanması. Bilindiği gibi, Bitcoin’de blok ödülü Mayıs ayında yarıya inecek ve bunun da fiyata önemli bir derecede etki etmesi bekleniyor.

Hal böyle olunca da, büyük balinalar ve birçok bireysel yatırımcının, Bitcoin’lerini hodl ederek o döneme hazırlık yapmaya başladığı ifade ediliyor.

‘Hodl’ mantığı temel olarak aslında yatırımcıların Bitcoin fiyatına uzun vadede güvendiğini ve kısa vadeli hareketlere yanaşmadığını da bizlere gösteriyor.

İlgili Haberler

Altcoinlerin çift haneli kayıpları Bitcoin’e yaradı TAKİP ET

Coinajans.com

“Bitcoin Yükselecek” Diyenlere 3 Milyon Dolarlık Darbe

Coin Ajans

Spencer Bogart 2020 Yılı Bitcoin Tahminini Açıkladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası