CoinAjans.com
Altcoin

2019’un en çok kaybettiren kripto parası hangisi? Cevap sizi şaşırtmayacak!

fairspin_koinmedya

2019’un en çok kaybettiren kripto parası hangisi diye merak mı ediyorsunuz? Emin olun, cevap, sizi şaşırtmayacak!


İşte 2019’un en çok kaybettiren kripto parası!

Geçtiğimiz 12 ay, Ripple’nin XRP’si ve yatırımcıları için çok zor geçti. 2019’un sonuna geldiğimiz şu günlerde, yılın en kötü performans gösteren kriptosu hala XRP.

Aslında XRP’nin, piyasa değeri bakımından ilk 10’da yer alan paralar arasında, yılın en kötü yatırımı ünvanını almasına sadece 27 gün kaldı.

2019’un sonlarına yaklaşırken, XRP tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin neredeyse %93‘ünü kaybetti. Ve piyasadaki en büyük 10 kripto arasında, 2019’un en çok kaybettiren kripto parası olarak kayıtlara geçmek üzere.

Analiz sitesi Coinlib verilerine göre, XRP’nin fiyatı yılın başından bu yana %51 düştü. XRP’nin hemen ardından ise, değerinin %49’unu kaybetmiş olan Bitcoin Cash (BCH) geliyor.

2019’da en iyi performans sergileyen kripto: Bitcoin

2019’da en çok düşen kripto para XRP iken, 2019’un başından bu yana %17 oranında değer kazanarak yılın en iyi performans gösteren kriptosu ise Bitcoin oldu.

Bununla birlikte, piyasa kapitalizasyonu bakımından XRP, bir miktar istikrar kazandı. Bu yıl, fiyatındaki keskin düşüşe rağmen XRP, piyasadaki en iyi kripto para birimleri arasında pozisyonunu korumayı başardı. Hatta birkaç günlüğüne Ethereum’u geçerek ikinci sıraya yükseldi.

Dahası ekim ve kasım ayları boyunca, piyasanın geri kalanı düşüş kaydederken XRP, yükseliş belirtileri göstermeye başladı. Ancak, XRP yatırımcısının hevesi yine kursağında kaldı.

Token, 0,30 dolardaki güçlü dirençleri kırdıktan sonra, büyük bir düşüş trendine kapılarak yaklaşık son 2 yıldır görmediği bir seviye olan 0,20 doları test etti. Ve 2019’un en çok kaybettiren kripto parası olmaya hak kazandı.

Tokene yönelik ilgiyi canlandıracağı ve yeni bir ralli başlatacağı iddia edilen Ripple’nin, Swell konferansı da bu beklentileri yerine getiremedi.

Ancak, sosyal medya duyarlılığına bakıldığında, XRP topluluğunun hala umudunu kaybetmediği ve kriptonun geleceği konusunda büyük ölçüde iyimser olmaya devam ettiği anlaşılıyor.

Ne de olsa, XRP’nin gücünün büyük bir kısmı, Ripple gibi büyük bir şirketin desteğine sahip olmasından kaynaklanıyor.

Ancak 2019’da en çok düşen kripto para XRP olurken, şirket, tokenin fiyatını çok fazla önemsemediğini ifade ediyor. Ve bunu, devasa miktarlarda piyasaya sürdüğü tokenlerle de her seferinde gözler önüne seriyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Yeni Yılda TRON 33 Milyar TRX’in Kilidini Açıyor – Fiyatlar Nasıl Etkilenecek

Coin Ajans

Poloniex 7 kripto parayı delist ediyor

Coin Ajans

Ethereum Node’larının % 59’u İstanbul Hard Fork’una Hazır Değil

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası