CoinAjans.com
Kriptopara Haber

2020 Kripto Para Yasası

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

ABD Kongre Üyesi Paul Gosar, ABD’de kripto para meşruiyetini arttıracak bir yasa tasarı hazırladı. Hazırlanan yeni tasarının adı “2020 Kripto Para Yasası”. Yasa regülatif çerçevede birçok soruna çözüm getiriyor.


2020 Kripto Para Yasası

ABD Temsilciler Meclisinin Cumhuriyetçi üyesi Paul Anthony Gosar, 9 Mart tarihinde 2020 Kripto Para Yasası olarak adlandırılan yasa tasarısını tanıttı. Yasa ile kripto paralar konusunda ABD yasalarından bulunan boşlukların doldurulması planlanıyor. Yasanın kripto paralar konusundaki meşruiyet tartışmalarının sonlandırması bekleniyor. Yasada öne çıkan husus kripto paraların sınıflandırılması oldu.

Lütfen Bkz: Bitstamp borsasına 25 milyonluk XRP balina hareketi

koinmedya_brave

Kripto para piyasalarından tanıdık simalardan da destek alan yasa tasarısında kripto paralar için 3 sınıflandırma gerçekleştirildi. Buna göre kripto paralar şu şekilde sınıflandırılıyor:

  • Emtia olarak kripto paralar
  • Ödeme aracı olarak kripto paralar
  • Menkul kıymet olarak kripto paralar

Yukarıdaki sınıflandırmaya göre kripto paraların denetlenmesinden ve düzenlenmesinde SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), CFTC (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) ve Hazine Bakanlığı sorumlu olacak.

Lütfen Bkz: FED Bitcoin piyasa değerinden fazla para bastı

Yasa tasarısı kripto para piyasaları için değerlendirildiğinde beklenilenin ötesinde iyimser. Yasayı değerlendiren uzmanlar, yasasının kanunlaşma olasılığını düşük buluyor.

Tasarı stabil coin’ler sınıflandırmasında Tether ve USD Coin’lerin isimlerinden bahsediyor fakat legal statüsü hakkında açıklamada bulunulmuyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Singapur Hükümetinin Desteklediği Platform, Yatırım Almaya Devam Ediyor

Coin Ajans

GoCrypto kripto para ödemeler sistemini dünyaya yayıyor

Coin Ajans

Coinbase ve OkCoin, XRP ticaretini durdurma kararı aldı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası