CoinAjans.com
Altcoin

2020 Ripple fiyat tahmini

fairspin_banner

İşte 2020 Ripple fiyat tahmini: “XRP fiyatı, 2020’de dev bir çanak (dip) formasyonunda hareket edecek ve bu da 2020’de başlayan bir yükseliş trendine zemin hazırlayacak.” Bugünkü yazımızda, temel dinamikler ve teknik göstergeler doğrultusunda XRP’yi 2020 ve sonrasında neler beklediğinden bahsedeceğiz.


İşte 2020 Ripple fiyat tahmini! 

2021 ve sonrası için, daha önce yapılan 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerini irdelemekle başlayalım. Evet, belki birçoğumuza bu tahminler imkansız gibi geliyor.

Ama BTC’nin, 2015-2017 yıllarında 100 kat artış kaydettiğini hatırlayacak olursak, kripto para piyasasında hiçbir şey imkansız değil diyebiliriz. Kitlesel kabul açısından en umut verici kripto para birimi olan XRP, neden benzer bir artış kaydetmesin?

2020’de XRP neden yükselecek?

XRP’nin yükseleceğine işaret eden sebeplerin belki de en önemlisi “kitlesel benimsenme”. XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran şey, aslında bu. XRP grafiğine ve teknik işaretlere geçmeden önce bu konuya açıklık getirmeye çalışalım.

Kitlesel kabule dayalı 2020 Ripple fiyat tahmini

İşlemlerde XRP kullanımı son zamanlarda, gerçekten anlamlı bir artış kaydetti ve XRP’ye olan talep hızla artmaya başladı. Bununla birlikte, 2020 yaklaşırken, Ripple, 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Bu yeni sermayenin de, XRP’nin benimsenme sürecini hızlandırmak için kullanılacağı öne sürüldü.

Fortune ile yaptığı son röportajda şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’nin şu anda 300’den fazla müşterisi olduğunu söyledi. Ripple’nin müşteri tabanının 2020’de %30-40 büyümesini beklediğini ve ağ üzerindeki işlem hacminin %600‘den fazla artacağını ifade etti.

SBI ve Route 66 Ventures gibi şirketler tarafından da desteklenen 200 milyon dolarlık fon, bankaların, Ripple teknolojisini, neden benimsemesi gerektiğini sorgulayan XRP karşıtlarının iddialarını çürütmeye ve 2020 Ripple fiyat tahmini için pozitif bir tablo çizmeye yardımcı olabilir.

Dahası Garlinghouse’nin röportajda söylediklerinden, Ripple’nin, XRP ekosistemini gerçekten büyütmeyi hedeflediği anlaşılıyor.

Yeni yatırım konusundan bahsederken Garlinghouse, Ripple’ye yönelik yatırımcıların ilgisinin çok fazla olduğunu ve şirketin paraya ihtiyacı olmadığını söyledi.

Ancak bu fonların, şirkete “bilanço esnekliği” sağlayacağını ifade etti. Ayrıca ünlü CEO, gelecek yıl şirketin, bünyesine 150 yeni çalışanla birlikte yeni ofisler ekleyeceğinden bahsetti.

Bu arada, kitlesel benimsenmenin en önemli işaretlerinden biri de Ripple’nin, dünyadaki en büyük para transferi hizmetlerinden biri olan Moneygram ile yaptığı stratejik ortaklıktır. 

2019’un sonuna yaklaşırken, işlem hacminin ve kullanım durumlarının artmasıyla birlikte Ripple, son zamanlarda temel dinamiklerinin güçlendiğine dair işaretler gösteriyor. 

XRP ağının işlem hacmi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte uzmanlar, işlem hacminde yaşanan artışın Ripple’nin fiyat hareketlerini destekleyeceği konusunda iyimser bir tablo çiziyorlar.

2020 Ripple fiyat tahmini ve teknik görünüm

XRP fiyatının çöküşü 2019’un en dikkat çeken olaylarından biriydi. Ripple’nin gelişen temel dinamikleri ve artan sayıdaki ortaklıkları sayesinde fiyatın büyük bir boğa koşusu yapacağı tahmin edilirken, büyük bir fiyat çöküşü yaşandı.

Fakat bazı analistler, XRP’nin, trend dönüş formasyonu olarak bilinen dev bir çanak formasyonu oluşturduğuna inanıyor. Trend dönüş formasyonları yükseliş veya düşüş trendlerinin tam tersi hareketlerle karşılaşacağını gösteren trendlerdir.

 Çanak (Dip) oluşumunda fiyat, belirli bir düşüş sürecini tamamladıktan sonra dip oluşumu sırasında uzun bir süre dar alanda hareket eder. Bununla birlikte işlem hacmi de düşer ve çanağın dip noktasında en düşük seviyeye ulaşır ve bu yatay seyir aylar sürebilir.

İşlem hacmi de dibi gördükten sonra, arz-talep arasındaki denge, talep lehine artmaya başlar ve fiyatlar istikrarlı bir yükseliş başlatır.

XRP, 2020’de yeni bir dip oluşturabilir

Teknik olarak, Çanak (Dip) Formasyonu olarak adlandırılan bu formasyonla birlikte, XRP’nin istikrarlı bir yükseliş başlatmadan önce 2020’nin ilk yarısında büyük bir dip oluşturacağına inanıyorlar.

Dahası, gümüş’ün 5 yıllık fiyat grafiğiyle çok fazla benzer noktaları olduğunu ve şu anki görünümün, gümüşün dip yapmadan önce konsolide olduğu zaman dilimiyle neredeyse aynı olduğunu ifade ediyorlar.

2020-ripple-fiyat-tahmini

Bazı analistler, bu oluşum doğrultusunda XRP için uzun vadede, önce 4USD, daha sonrasında ise 20 dolar gibi ütopik bir tahminde bulunuyor. Onlara göre XRP, hemen 4 ya da 20 dolar olmayacak belki, ama uzun vadeli bu hedefin temeli 2020’de atılacak.

Ancak, XRP 2020 fiyat tahmini doğrultusunda, ilk olarak XRP’nin bu büyük çanak formasyonunu tamamlaması ve dip oluşturması gerekiyor.

Nitekim, bu tür trend dönüş formasyonlarında, alış veya satış sinyalini alabilmek için formasyonun tamamlanmasını beklemek  gerekiyor. Bu formasyonun oluşumunda belirli bir düşüş sürecini tamamlayan fiyat genellikle, dip oluşumu sırasında uzun bir süre dar alanda hareket eder.

 XRP bu şablona göre hareket etmeye devam ettiği ve BTC liderliğinde süren uzun vadeli kripto boğa piyasası da devam ettiği sürece XRP, er ya da geç tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönecek.

Bu da uzun vadeli fiyat hedeflerini ön plana çıkaracak ve yeni zirveler için zemin hazırlayacak. İşte o zaman, XRP, çok daha büyük kitleler tarafından kabul görecek ve XRP’ye olan büyük talep, fiyatını artıracak. 

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Altın’ın Onsu 1600 Doların Üzerine Çıkınca Akıllara Yine Bitcoin Muhalifi Peter Schiff Geldi

Coin Ajans

12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin

Coin Ajans

Ünlü Şirketten, 2020 İçin İnanılmaz Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası