CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

2020 sona ererken Bitcoin’i etkileyecek 5 gelişme

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Bitcoin (BTC), başka hiçbir şeye benzemeyen bir hafta geçirdi, 28.400 $’lık yeni rekor seviyelere ulaştı. Şimdi herkes sıradakinin ne olduğunu merak ediyor.

Piyasalar çılgın bir Noel’i sindirmek için geri dönerken, bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 5 gelişmeye bir bakalım.

Trump ve teşvik paketi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre’nin 900 milyar dolarlık koronavirüs teşvik yasasını imzalamayı kabul etmesinin ardından bu hafta piyasalar bir kabustan kurtuldu.

Federal Rezerv’in mevcut borcuna büyük miktarda borç eklemek için hazırlanan paket, işletmeler için çeşitli faydalar içeriyor. Ancak Amerikalılara Mart ayında görülenle aynı düzeyde doğrudan finansal destek sağlamayı bırakıyor.

Trump, ikinci teşvikin 600 dolar daha düşük doğrudan ödeme tutarına göz yumamayacağını belirtmiş ancak daha sonra fikrini değiştirmişti.

Piyasalar böylece yeni bir haftaya Wall Street açılışından önce S&P 500 vadeli işlemlerinde görülen hafif artışlarla olumlu bir notla başladı.

Aynı zamanda altın, değerli metalin on yıldaki en büyük bir yıllık kazancı için yolda olduğunu gösteren verilerle birlikte geri döndü.

Kasım ayının sonuna kıyasla, Altın’ın ons fiyatı 111 $ veya %6.25 arttı.

2020 sona ererken Bitcoin’i etkileyecek 5 gelişme 8

Ana akım Bitcoin için gelen düzenlemeler

Kaynaklar, Noel’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan daha geniş bir kitleyle yeni bir ton yakaladıktan sonra, Bitcoin’in yakında kuruluşla yüzleşmek zorunda kalabileceği konusunda uyarıyor.

28.400 $’a ulaşan ve aylık kazançları %55 artıran Bitcoin, ana akım cazibesi arttıkça artık düzenleyicilerin radarında. Savunucuları için bile, gelecek yıl zorlu bir dönem olabilir.

Görevi sona eren Hazine Bakanı Steven Mnuchin, cüzdanlar üzerinde yeni yasaları zorlama girişimiyle izini bırakırken, yerine geçen Janet Yellen’in bu hamle için pek bir adım atmayabileceğini söylüyorlar.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Pazar günü Bloomberg’e “Genel olarak Yellen’le ilgili zorluklar yaşadığımızı düşünüyorum. Daha fazla düzenleme, daha fazla gözetimi tercih ediyorlar” dedi.

28.400 $ “çok sağlıklı” Bitcoin fiyatı

En son Bitcoin spot piyasa eylemine bakıldığında, hafta sonu görülen ivme göz önüne alındığında boğalar için büyük bir test olacak şekilde şekilleniyor.

Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.400 $’a ulaştıktan sonra, Bitcoin birçok kişinin zaten beklediği bir gerileme yaşadı.

Piyasa analisti Michaël van de Poppe sosyal medyada şu an için geçici zirve olabilir diyerek şu ifaeleri kullandı:

“Sıradaki ne? Konsolidasyon, yana doğru hareket, daha az volatilite. Piyasaların geri kalanına ayak uydurmak için yer açmak. BTC iyi gidiyor.”

2020 sona ererken Bitcoin’i etkileyecek 5 gelişme 9

Van de Poppe, altcoinlerin Bitcoin’in son zamanlardaki ihtişamlarına yanıt vermeye başlama potansiyelini gözlüyor ve işaretlerin çoktan “altcoin sezonunun” yakında görünmeye başladığını savunuyor.

“Altcoinler ölmedi, para akışı hala aynı.”

BTC’ye karşı bocalarken, bazı popüler altcoinler, Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 700 $’ın üzerinde işlem gören piyasa lideri Ethereum (ETH) ile USD cinsinden hala önemli getiri sağlıyor. Mart ayındaki 113 $’lık en düşük seviyesine kıyasla, ETH / USD şu anda %530 arttı

2020 sona ererken Bitcoin’i etkileyecek 5 gelişme 10

Bitcoin vadeli işlemler açığını kaydedin

Bitcoin, bu hafta vadeli işlem piyasalarında ortaya çıkan en büyük “boşluk” ile mücadele ediyor.

CME Group’un vadeli işlemlerinden elde edilen veriler, Cuma günü işlemin 23.825 $ civarında bittiğini gösteriyor. Pazartesi, açılış seviyelerinden 26.500 $’lık bir fitil ile başladı ve fark, bir hafta sonunun şimdiye kadar görülen en büyük sıralaması oldu.

Vadeli işlem olarak adlandırılan bu “boşluklar”, Cuma ve Pazartesi işlem seansları arasındaki boşluğa atıfta bulunuyor. BTC / USD spot fiyatının daha sonra bunları “doldurmak” gibi bir alışkanlığı vardır.

Ancak son haftalarda bu eğilim zayıfladı ve 16.900 $ ile 19.500 $ arasında kalan ve yalnızca kısmen doldurulan boşluklar kaldı.

Bu da analistler arasında  Bitcoin’in bitmemiş işini halletmek için yeterince uzun bir süre boyunca 20.000 $’ın altındaki seviyeleri yeniden ziyaret etmek için hala aşağıya doğru tersine çevirebileceği teorilerine yol açtı.

2020 sona ererken Bitcoin’i etkileyecek 5 gelişme 11

Stok akış tahminleri yüksek

Fiyat yörüngesi konusunda, en son eylem Bitcoin’in en iyi bilinen ve en güvenilir fiyat modellerinden biri olan stok akış modeliyle çelişkiye düşüyor.

Geçen hafta modelin taleplerini tam olarak karşılayacak şekilde yükseldikten sonra hafta sonu, BTC / USD’nin daha iyi performans göstermesini sağladı ve Pazar günkü 26.000 ABD doları aralığının ortasına geri çekilerek uyumluluğun hızlı bir şekilde geri dönmesini sağladı.

Hem yaratıcısı PlanB hem de “The Bitcoin Standard” ın yazarı Saifedean Ammous tarafından belirtildiği gibi, Bitcoin genel olarak, neredeyse günlük bazda stok akış modeline ihtiyaç duyulan şeylere son derece sadık kalıyor.

Ammous, “Bitcoin’in fiyatı @ 100 trillionUSD’nin stok akış modelinde tahmin edilen değeri şaşırtıcı bir hassasiyetle izlemeye devam ediyor” dedi.

2020 sona ererken Bitcoin’i etkileyecek 5 gelişme 12İleriye dönük olarak, modelin çeşitli aşamaları, şu an ile 2024’teki mevcut yarılanma döngüsünün sonu arasında 100.000 ila 576.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde fiyat seviyeleri talep ediyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

İşte Ünlü Milyarderden Çarpıcı Bitcoin ve Dolar Tahmini!

Coin Ajans

Bitcoin’de 3.200 Doları Bilen Analist, 2020 BTC Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası