CoinAjans.com
Kriptopara Haber

2020’de tüm zamanların zirvesine çıkabilecek 5 süpriz coin! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

5 sürpriz coin var ki, 2020’de tüm zamanların en yükseğinin de ötesine geçebilir. Oluşum  aşamasındaki altcoin mevsimiyle birlikte, dikkate değer projeler, 2020’de yeni ATH’ler gerçekleştirebilir. Soru şu: Keşfedilmemiş bölgelere doğru Chainlink örneğini hangisi izleyecek?


Bitcoin bulunduğu bölgenin konforunu sürdürürken, pek çok alternatif altcoin önemli ölçüde çalkalanmalar geçiriyor. Desentralize finans(DeFi) ve bazı projelerdeki önemli gelişmeler, çeşitli altcoinlerde ciddi fiyat artışlarını tetikledi. Ve Bitcoin hakimiyetindeki azalma da göz önüne alındığında, yeni bir altcoin sezonu patlama yapmak üzere gibi görünüyor.

Chainlink (LINK), birbiri ardına gerçekleştirdiği yeni ATH’ler ile göz doldurmaya devam ediyor. Bunu bir yana koyarak, yeni ATH’ler gerçekleştirebilme ümidi vaad eden altcoinlere bir göz atalım:

koinmedya_brave

Tezos 5 sürpriz coin arasında

5 sürpriz coin arasında gösterilen Tezos’un (XTZ) web sitesinde şunlar yazıyor:

“Tezos, gerçek bir bağımsız dijital topluluk yaratarak kendini yöneten yeni bir desentralize blockchain.”

Benzersiz özelliklerinden biri, yönetim farkı. Tezos, geliştirici ekipler ve madencilik topluluğu yerine, kullanıcı networku yoluyla karar alma süreci yürütüyor.

İsviçre merkezli şirket, 2017’de yalnızca 2 hafta içinde limitsiz ICO ile 200 milyon doların üzerinde gelir elde etti. 1 yıldan fazla süren denemeler ve beta testi sonrasında, Tezos mainneti, 2018 yılı sonuna döğru hayata geçirildi.

Yerel tokeni XTZ, bu yılın Şubat ayında 4 dolar ile tüm zamanların en yükseğine (ATH) ulaşmıştı. COVID-19 pandemisi nedeniyle Mart ayı kara Perşembesinde 1 doların altına kadar düştü. Ancak o zamandan bu yana kendini önemli ölçüde toparlamayı başaran kripto, 3 dolar civarına kadar çıktı. Bu da oldukça önemli bir iyileşme.

koinmedya_brave

Projenin temelleri oldukça sağlam. Bu da, mevcut ATH’sinin üzerine, keşfedilmemiş bölgelere doğru yeni bir yolculuğa hazır olduğunu düşündürüyor. Gerçek dünya kullanımı, kısa süre önce Latin Amerika bankalarından Banco BTG Pactual tarafından deneyimlendi. Banka, ReitBZ olarak adlandırdığı tokenini, Tezos blockchain üzerinden hayata geçirdi.

Bakınız:Söz konusu gizlilik olunca ZCash mi Monero mu?

Tezos, istifleme özelliği nedeniyle kripto topluluğu içinde de oldukça popüler. Kısa süre önce yayınlanan bir rapora göre XTZ’nin neredeyse %93’ü destek amaçlı tutuluyor. Bu da proof-of-stake bazlı kriptoların içinde en yüksek rakam. Eğlenceli bir gerçek de şu: Tezos, “pişen” Tezos olarak refere edilen istifleme ödülleri sunan ilk tokenler arasında.

 

5 sürpriz coin
5 sürpriz coin

Binance Coin (BNB)

Bu 5 sürpriz coin arasında sırada Binance Coin var. Lider kripto borsası Binance, kısa süre önce 3. doğum gününü kutladı. Şirket, dijital varlık sektöründe en aktif olanlardan biri. Düzenlenmiş, İngiltere bazlı kripto ticaret platformu olarak lansmanından, Brave tarayıcı ile ortaklığa ulaşan önemli aşamalar kat etti.

Firma yakın zamanda 2 önemli alım daha gerçekleştirdi. İlki, endüstrideki en büyüklerden biri olan, lider veri toplayıcısı CoinMarketCap’ı,diğeri ise, Visa debit kart platformu Swipe’ı satın alması oldu. Swipe satın alındıktan sonra şirket, İngiltere ve bazı Avrupa ülkelerinde yaşayan kullanıcıları için Binance Card’ını resmi olarak sahneye sundu.

Ancak bu gelişmelere rağmen, BNB değerini çok fazla arttıramadı. Coin, ATH’sini geçen yıl Haziran ayında 40 dolara ulaşarak yaptı. Fakat o zamandan bu yana hala 30 doları geçebilmiş değil.

Mart ayındaki büyük satışlar neticesinde 10 doların altına kadar düşen BNB, şu sıralar 17 dolar civarında geziniyor. Bir rapor, BNB’nin değerinin oldukça altında seyrettiğini ve bir yükselişin gecikmiş olduğunu söylüyor. Eğer doğruysa, BNB’nin özlemle beklediği 40 dolar hattını geçmesi çok da sürpriz olmayacak.

Şundan da bahsetmek yerinde olur: Belirli bir seviyeye ulaşıncaya kadar BNB aşamalı olarak azaltılacak. Binance, her 3 ayda, karına eşit miktarda BNB tokeni yakıyor.

 

5 sürpriz coin 2020'de tüm zamanların zirvesine çıkabilecek 5 süpriz coin!
5 sürpriz coin

Aave (LEND)

Aave, bir DeFi borç alıp-verebilme protokolü. Kullanıcılarına stabil ve çeşitli kar oranlarında bir dizi kriptoyu borç alıp verebilme imkanı tanıyor. Platform, holder temin etmek için indirimli fiyatlarıyla yerel tokeni LEND’i kullanıyor. Şirket ayrıca daha önce yaptığı açıklamada, kullanıcıların yönetim ve çarpıcı krediler için ilk defans hattı olarak LEND biriktirebileceğini söylemişti.

LEND’in ATH’si 2018’in ilk haftasında 0.48 dolar ile geldi. O zamandan bu yana, 2 yılı aşkın bir süredir fiyat aşağı yöndeki trendine devam ediyordu. Her şey DeFi sektörünü patlamasıyla, birkaç ay önce değişti ve en ilişkili tokenler de bunun pozitif etkisini yaşadı.

DeFi büyümesini sürdürürken, en önemli temsilcileri de onu takip etti. Bunun bir örneği de Nisan ayı ortalarında LEND’in 0.019 dolardan seyrederken, 3 ay içinde neredeyse %1000’lik artış gerçekleştirmesi oldu. Eğer DeFi trendi devam ederse, Aave’in yerel tokeninin önceki ATH’si olan 0.48 doları geçmemesi için hiçbir neden yok. Bu makale hazırlanırken LEND 0.3 dolardan işlem görüyordu.

 

5 sürpriz coin 2020'de tüm zamanların zirvesine çıkabilecek 5 süpriz coin!
5 sürpriz coin

Brave (BAT)

Bu sürpriz 5 coin arasındaki Brave bir açık kaynak, özel ve güvenli web tarayıcısı. PC, MAC ve mobil cihazlar üzerinde işlem yapıyor. Kripto parası Basic Attention Token (BAT), Ethereum blockchain üzerinde kurulu bir reklam tokeni. Reklamcılar, yayıncılar ve kullanıcıları desentralize şekilde bir araya getirecek bir pazar reklamı yapıyor.

Coinin ardındaki şirket, nihayetinde BAT fiyatında artışı getirebilecek önemli ortaklıklara imza atıyor. Binance ile işbirliği sonrası, Brave tarayıcı kullanıcıları, Binance widget olarak adlandırılan yeni on-browser özelliği vasıtasıyla, kriptolarla sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleştirebiliyorlar. Bu, kullanıcılara borsanın web sitesinden, tarayıcıyı terketmeden doğrudan yatırma, alma ya da satma ayrıcalığı veriyor.

Popüler Japonya bazlı kripto borsası BitFlyer, kısa süre önce Brave tarayıcı kullanıcıları için bir dijital cüzdan geliştirdiklerini duyurdu. İki şirket ayrıca, müşterileri arasında kriptoların tanınmasının genişletilmesi ve kullanıcı deneyimi ve faydalarının arttırılması için ortak bir marketing kampanyası başlatacaklarını duyurdu.

Bazı tartışmalar dışında bakıldığında, bu gelişmeler BAT’ı gerçekten yeni ATH’lere götürebilir. Ocak 2018’de BAT’ın ATH’si 1 doların üzerindeydi.

 

5 sürpriz coin 2020'de tüm zamanların zirvesine çıkabilecek 5 süpriz coin!
5 sürpriz coin

Ethereum (ETH)

Market kapasitesi açısından 2.büyük coin olan ETH, sürpriz 5 coin arasında belki de en dikkat çekeni.

Bir taraftan, sayısız faktör onun lehine çalışıyor. Bunlar içinde, başlıca Ethereum blockchaini kullanan DeFi’nin patlaması ve er ya da geç O’nun mevcut proof-of-work konsensusundan proof-of-stake konsensusuna geçecek olması da var.

Resmi bir tarih olmasa da bu geçiş tamamlandığında network daha güvenli ve ölçeklendirilebilir olacak. Nihayetinde Ethereum 2.0, ETH için önemli bir yükseliş habercisi olarak kabul ediliyor.

Diğer taraftan, yerel kriptosu ATH’den oldukça uzakta. ETH, Ocak 2018’de 1,400 doların üzerine pik yapmıştı. Ve o zamandan bu güne değerinin %85’ini kaybetmiş durumda. Eğer ATH’yi kıracaksa, %500 üzerinde fırlamak zorunda.

Her ne kadar an itibariyle bu kulağa pek mümkün olacakmış gibi gelmiyorsa da, geçmişte ETH benzer fiyat yükselişleri gerçekleştirdi. Ek olarak, bazı faktörler Ethereum fiyatının, değerinin önemli derecede altında seyrettiğini düşündürüyor.

5 sürpriz coin 2020'de tüm zamanların zirvesine çıkabilecek 5 süpriz coin!
5 sürpriz coin

 

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

PayPal’da Bitcoin alım satımında komisyon oranları nasıl olacak?

Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchain’ine Aktarılacak

Coin Ajans

Sadece 1 ayda %300 artış gösteren DeFi tokenleri nereye gidiyor? Hangi tokenler üstün performans gösteriyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası