CoinAjans.com
Kripto Analiz

21 Nisan Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler ve analist yorumları

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

ABD petrol vadeli işlemlerinin ilk kez sıfırın altına düşmesine rağmen Bitcoin 7.000 doların üzerine çıkamadı. Trader’ların başka yerlerdeki kayıplarını karşılamak için kârlı Bitcoin pozisyonlarını tasfiye ettikleri görülüyor.

Bitcoin fiyatlarındaki düşüş, mevcut grafiği bu ayın başından itibaren görülen “Yükselen Kama” kurulumuna geri döndürdü.

21 Nisan Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler ve analist yorumları 3

10 Nisan’da kripto para birimi, söz konusu modelden aşağı sert düştü ve Yükselen Kama modelini doğruladı. Bununla birlikte, kopma düşük hacimle gerçekleştiğinden aslında bu kısmi bir onaydı. Bu nedenle aşağı yönlü hareket daha yüksek bir düşüşe sebebiyet vermedi.

Bitcoin bahsi geçen düşüşten beri yatay bir seyir izliyor. Ancak kripto para biriminin salı günü yaptığı düşüş, kripto parayı iki önemli destek seviyesinin altına itti. Bunlardan biri 50 dönemlik hareketli ortalama ve 7.000 dolar. Öte yandan, Bollinger Bant Genişliğine göre Bitcoin volatilitesi azalıyor.

21 Nisan Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler ve analist yorumları 4

Süregelen küresel kriz, BTC’de aşağı yönlü bir hamleye işaret ediyor. Böyle bir eylem Yükselen Kama’dan kopuşu tamamen doğrulayabilir.

“Bitcoin 5.300 dolara düşebilir.”

Bitcoin, kabaca 1.800 dolar civarında olan kamanın yüksekliği kadar düşme riski taşıyor. Bu da kripto para biriminin orta vadeli olumsuz hedefini 5.300 dolara yaklaştırıyor.

Öte yandan yukarı yönlü bir kırılma, yukarıdaki BTC/USD şemasında gösterilen kırmızı direnç çizgisinin test edilmesini sağlayabilir. Bu alan daha önce BTC’nin yukarı yönlü hareketlerini engellemişti. Bu da Yükselen Kama desenini teyit eden fiyatın hâlâ orada olduğu anlamına geliyor.

Bu arada, trader’lar özellikle önümüzdeki ay Bitcoin’in halving etkinliğinden önce kilit kat seviyelerini korumak isteyebilirler.

BTC yukarı yönlü kırılırsa ilk hedef 9.000 dolar olacaktır.

newsbtc

Bitcoin üst üste beşinci hafta yeşilde! Yeni yükseliş kapıda mı?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Altcoinlerin kralı yeni yıla hazırlık yapıyor – işte izlenecek seviyeler

Cosmos ve Ethereum fiyat analizi: ATOM ve ETH için teknik göstergeler ne söylüyor?

Bitcoin’de halving sonrası bu fiyat seviyelerine dikkat: ETH, LTC ve XRP’de güncel durum

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası