CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

224 Yıllık Alman Banka 2021’de Bitcoin, Ethereum ve Stellar Fonu Sunacak

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Almanya’nın en eski geleneksel bankalarından biri olan Hauck & Aufhäuser, 2021’in başlarında gerçekleştirilecek bir kripto fonunun lansmanı ile kripto para birimi benimseme trendine katılıyor.

Bu hamle, bankanın Eylül ayında yatırım odaklı yan kuruluşu için Alman düzenleyicilerden bir sermaye yönetimi lisansı almasının ardından geldi.

Alman bankası Bitcoin, Ethereum ve Stellar için fon sağlayacak

Fundview’a göre Hauck & Aufhäuser, Ocak 2021’de Hauck & Aufhäuser Innovative Capital (HAIC) GmbH yan kuruluşu aracılığıyla bir kripto fonu oluşturacak. HAIC Digital Asset Fund I olarak adlandırılan ürün Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Stellar’a (XLM) odaklanacak.

HAIC, kripto yatırım çözümünü sunmak için Berlin merkezli dijital bankacılık platformu Fintech Kapilendo ile ortaklık kuracak. Raporlara göre kripto fonu hem kurumsal hem de yarı kurumsal yatırımcılara açık olacak.

Fondaki asgari yatırım, %2,05 ücret ile 200.000 € (242.500 $) olarak belirlendi. Karar hakkında yorum yapan Hauck & Aufhäuser yönetim kurulu üyesi Holger Sepp şunları söyledi:

“Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale geldiğini görüyoruz. İlk kripto fonumuzun piyasaya sürülmesiyle, müşterilerimize yeni kripto varlık sınıfına uygun maliyetli ve güvenli bir erişim sağlayan Kapilendo ile birlikte yenilikçi bir yatırım aracı yarattık.”

HAIC kripto fonu başlatıldığında, bankanın 2020’deki kripto benimseme politikasının bir sonucunu temsil edecek. Hauck & Aufhäuser’ın HAIC dijital varlık yatırımı iştiraki için BaFin sermaye yönetim şirketi (KVG) lisansı aldığı Eylül ayında; yönetim kurulu başkanı Michael Bentlage, kripto para birimi yatırımları için artan bir iştahın olduğunu belirlemişti:

“Tahminler, dijital varlıklar için fon ürünlerine yönelik artan bir talep öngörüyor. Ayrıca müşteri tarafında da güçlü bir ilgi görüyoruz. Bu nedenle, doğru yolu erken bir aşamada belirlemek ve müşterilerimize bu yenilikçi varlık sınıfına erişim sağlamak bizim için önemlidir.”

Almanya’da giderek artan kripto yatırımları

1796’da kurulan Hauck & Aufhäuser’in kripto alanına girmesi, Almanya’da gelişen kripto para birimi yatırımının bir göstergesi olarak görülebilir. Bazı kaynaklara göre Almanya’da ortaya çıkan bu kripto patlaması, büyük ölçüde, geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleştirilen olumlu düzenlemelerden kaynaklanıyor.

Kasım 2019’da, Alman düzenleyiciler, kripto para birimi ile ilgili hizmetler sunan bankalara karşı önceki yasal kısıtlamaları kaldırdı. Nitekim Hauck & Aufhäuser’ın kripto fonu da bu karar olmasaydı gerçekleştirilemezdi.

Ağustos 2020’de, Alman Maliye Bakanlığı ayrıca tokenize edilmiş blockchain menkul kıymetler hakkında bir taslak çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin zorluğu düşerken, hash gücü yükseliyor – Ne anlama geliyor? TAKİP ET

Coinajans.com

Paxful CEO’su Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Son Gelişmeleri Değerlendirdi: Toz Altında Kalacaklar!

Kripto piyasaları düşüyor ancak yatırımcılar karamsar gözükmüyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası