CoinAjans.com
Kriptopara Haber

24 Mart Bitcoin analizi: BTC olumlu işaretler veriyor

kripto para haber coinajans

Aşağıdaki 4 saatlik grafiğe baktığımızda, Bitcoin’in söz konusu 4 saatlik MA-50 hattında (~ 5700 dolar, pembe işaretli) destek bulduğunu ve FED’in açıklamasını takiben kısa vadeli azalan trend çizgisinin üzerine çıktığını görebiliyoruz. Bitcoin olumlu sinyaller veriyor.

FED açıklaması, Bitcoin fiyatını sadece bir saat içinde yaklaşık %13 yükseltti. Sonrasında 6 bin 400 dolarlık kritik destek güzel bir şekilde korundu. Bu satırları yazarken, Bitcoin son 24 saat içinde %16,12’lik artışla 6 bin 773 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in ayı piyasasında olduğu inancını taşıyan isimlere rağmen BTC, koronavirüs krizindeki çoğu küresel endeksten daha sağlıklı görünüyor. Bitcoin, tıpkı 2008 mali krizindeki altın gibi, kendi başına durmaya başlayarak piyasalarla olan pozitif korelasyondan yavaşça kurtuluyor.

  • Toplam piyasa değeri: 184 milyar dolar
  • Bitcoin piyasa değeri: 120 milyar dolar
  • BTC egemenlik endeksi: %65,8

Bitcoin için temel seviyeler

Destek ve direnç seviyeleri

Aşağıdaki 4 saatlik grafiğe baktığımızda, Bitcoin’in iki gün boyunca zirvesine ulaşması beklenen simetrik bir üçgen oluşturduğunu görebiliriz. Bir kopma halinde BTC için gelecekteki kısa vadeli yön tayin edilecektir.

4 saatlik BTC grafiği

24 Mart Bitcoin analizi: BTC olumlu işaretler veriyor 3

Şu an itibarıyla, Bitcoin fiyatı üçgenin üst sınırına yaklaşıyor. Azalan trend çizgisi, bir sonraki önemli direnç seviyesi ile birlikte 6 bin 800 – 6 bin 900 dolar arasında yer alıyor.

Bir kopuş olması durumunda, bir sonraki dirençler 6.800 ve 7.000 dolarda. Perşembe gününden itibaren 7.140 – 7.200 dolar arasındaki Golden Fib seviyesinin en yüksek seviye olması bekleniyor. Üstte 7.400 dolar ve 7.700 dolar yatıyor.

Aşağı yönlü bir gidişatta ilk destek seviyesi 6.600 dolar ve ardından 6.400 dolar. Düşüş sürerse 6 bin dolarda bir destek daha var. Daha kötü bir senaryo bizi 5 bin 850 dolarda yatan 4 saatlik MA-50’ye götürür.

RSI göstergesi

Yükseliş eğilimi iyi sonuç verdi. Bitcoin 6 bin dolar civarında toplandı.

Şu an itibarıyla, RSI 46-50’lik kritik direnç seviyesine bakıyor. Her şey Bitcoin için boğa gibi görünüyor ancak RSI, yukarı doğru devam etmek için 50 seviyesinin üzerinde kalmak zorunda.

Öteki göstergelerdeki iyimserliğe rağmen Stokastik RSI osilatörü aşırı alım bölgesinde bir geçiş yapmak üzere ve bu da kısa sürede düzeltmeye yol açabilir.

İşlem hacmi

Son on gün içinde sürekli olarak azalan bir hacimden sonra, hareket geldi ve yükselişe geçildi. Bugünün hacim mumunun nasıl biteceği önem taşıyor.

1 günlük BTC grafiği

24 Mart Bitcoin analizi: BTC olumlu işaretler veriyor 4

cryptopotato

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Başarılı Türk trader ticaret algoritmasını geliştirmeye devam ediyor- EngineeringRobo Deluxe

Amerikan şirketten Bitcoin madenciliğinde devasa hamle

Monero fiyat analizi: XMR yükselecek mi? Teknik göstergeler ne anlatıyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası