CoinAjans.com
Altcoin

2,8 Trilyon Dolarlık Fidelity, Ethereum Tabanlı Kripto Para Çıkarıyor!

Kriptokoin.com – Yönetimi altında 2,8 trilyon dolarlık varlık bulunan, çok uluslu bir finansal hizmetler şirketi olan Boston merkezli Fidelity Investments, çalışanları için iç ödüllendirme sistemini güçlendirmek adına Ethereum tabanlı bir kripto paranın testini yaptığını açıkladı.

FairSpin

Fidelity Investments, Ethereum tabanlı bir kripto paranın testini yapıyor

Fidelity’nin araştırma ve geliştirme kolu olan Applied Technology Center (FCAT),  bir ERC-1404 tokeni oluşturmak için Blockchain teknoloji platformu TokenSoft ile ortaklık kurdu. Ethereum tabanlı kripto para, Haziran ayında başlatıldı ve şirket içi ve diğer etkinliklere çalışanların katılımını teşvik etmek adına tasarlanan kapalı devre ödüller sistemini kullandı. FCAT’in inovasyon yöneticisi Juri Buloviç konuya yönelik şunları söyledi:

Ekibimiz bu yeni kripto parayı Fidelity’nin kulüp üyeleriyle test etmek için heyecanlıydı. Bu kripto para çalışanlar için, gerçek bir kullanım durumudur ve nasıl çalıştığını ve bunu diğer alanlarda nasıl uygulayabileceğimizi anlamaları için onlara tokenler, cüzdanlar ve diğer Blockchain teknolojisi ile ilgili pratik deneyim kazanma fırsatı verir.

StormGain

TokenSoft şirketi, yasal uyumluluk ve güvenlik sorunları ile ilgileniyor, bu alanda avukatlarla ve liderlerle çalışarak açık bir mimariye sahip tokenler çıkarmaya yönelik bir platform oluşturmak için çalışıyor.

Ethereum depolama çözümünü oluşturan CEO Mason Bord ve Symantec, Veritas ve RSA Security gibi şirketler için güvenlik yazılımı oluşturan baş teknoloji mühendisi James Poole liderliğindeki TokenSoft, büyük şirketlerin dijital ekonomiyi güçlendirecek yeni altyapı araştırmalarına yardımcı olmak için çalışıyor. Fidelity token, dijital varlıklar ve Blockchain teknolojisine odaklanan bir iç eğitim grubu olan FCAT Beat ve Block Club aracılığıyla başlatıldı. Mason Bord konuya yönelik şunları söyledi:

FCAT ile sınırlı sayıda tokenin benzersiz bir şekilde uygulanması için bu pilot uygulamayı tamamlamaktan heyecan duyuyoruz. Bu proje, birden fazla tarafın emeği ile menkul kıymetler ve diğer uygunluk yasaları için iş süreçlerinin modernizasyonu ve otomatikleştirilmesinin birincil değerini ortaya koyuyor.

Ethereum’la ilgili kritik haberler için “İnanılmaz Tahmin: Bitcoin Bu Seviyeyi Görürse Ethereum 10 Bin Dolara Sıçrayacak!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Gerçekçi Olalım: Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolara Ulaşabilir?

Coin Ajans

2020 Ripple fiyat tahmini

Coin Ajans

Dev Bitcoin Borsası Binance Ethereum Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası