CoinAjans.com
Kriptopara Haber

29 Aralık Dogecoin fiyat analizi: DOGE cephesinde son durum nasıl?

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – Dogecoin 0,00545 dolardan toparlanarak geçtiğimiz çeyrekte 0,0057 doların üzerine çıkmıştı. Elon Musk’ın 2019’daki patlamadan sonra Dogecoin ile başlayan ilişkisi bu hafta tekrar gündemde. Son 24 saatte %6’nın üzerinde değer kaybeden DOGE 0,004311 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin fiyat eğilimi, mart ayında piyasaların çöktüğü aralıklı bir düşüşle sabit kaldı ve temmuz ayında dik bir yükseliş sergiledi. Ardından Aralık 2020’de kripto para 0,0044 doları gördü, sonrasında yaklaşık 30 gün içinde 0,0055 dolara yükseldi. Kripto para 0,0057 dolarda katı bir dirençle karşılaştı.

29 Aralık Dogecoin fiyat analizi: DOGE cephesinde son durum nasıl? 4

Dogecoin için teknik göstergeler ne söylüyor?

Bu analizin yazıldığı esnada Dogecoin, gün içi en yüksek seviyeden uzun bir düşüş şamdanı sergilerken çok önemli bir destek olan 0,0050 doların altında, 0,0043 dolardan işlem görüyor. DOGE/USD fiyat eğilimi, son üç gündeki net bir retten sonra 3 saatlik grafikte alt Bollinger Bandını aştı. Bu düşüşte özellikle BTC’nin ATH’den hatırı sayılır gerilemesinin etkisi olabileceği düşünülüyor.

Dogecoin mevcut alım satım fiyatına geri dönmeden önce 50 günlük MA desteğini 0,0044 dolarda test etti ancak 200 günlük MA’da yer alan 0,00377 dolarlık sabit desteği korudu. Ancak bir şamdan düşüşünden sonra 3 saatlik grafikte görülen yükseliş mumuyla fiyatta kademeli bir artışla birlikte, kripto paranın RSI değeri aşırı satım bölgesinden yükseldi ve şu anda 48,31’de bulunuyor.

Stokastik 57 seviyesinde nötr sinyaller verirken Awesome Oscillator ve MACD göstergeleri alım yönlü sinyaller sağlıyor.

Sırada ne var?

Bitcoin’in yeniden yükselişe geçmesi veya DOGE cephesinde yükseliş yönlü duyguların oluşması halinde önümüzdeki ilk sağlam direnç 0,0050 dolar.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Kripto yarışı hızlanıyor – En önemli gösterge 12 ayın dibinde TAKİP ET

Beklenen yasa çıktı: Bitcoin şirketleri, Kanada’da artık resmen tanınıyor

MacOS cihazlara bulaşan yeni bir kripto para virüsü bulundu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası