CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

3 Yıllık Ayı Piyasası Sonlandı: Bitcoin ve Altın Arasındaki Korelasyon Bozuluyor mu?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – İstatistikçi Willy Woo, uzun vadeli bir düşüş trendinden sonra altın ile ilişkisinin kopmasıyla Bitcoin ’in (BTC) yakında geleneksel varlıklardan “ayrışabileceğini” söylüyor. 25 Eylül tarihli bir tweet’inde Woo, Bitcoin’in yeni ilgi toplama ve kendi yolunda ilerleme konusunda başarılı bir girişim gibi davranacağını tahmin ettiğini bildirdi.

Woo: Bitcoin-makro korelasyonu “yakında” bozulacak

Woo, tıpkı bir girişimin büyümesi gibi; Bitcoin benimsemesinin de klasik bir S-eğrisi paternini izleyeceğini savundu. Bu, diğer varlıklara karşı bir riskten korunma arayan yatırımcılara göre öncelikli olacakır. Woo, “Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak, ancak geleneksel yatırımcıların BTC’yi bir riskten korunma aracı olarak algılamasındaki değişimlerden ziyade dahili benimseme S-eğrisi (girişimlerdeki büyümeyi düşünün) tarafından yönlendirilecek,” dedi:

“Kullanıcı benimsemesinin temelleri şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştı.”

Bitcoin’in hem hash rate’i hem de zorluk rekor seviyelerde; bu durum, madenciler arasındaki rekabet gücü ve uzun vadeli karlılığın altını çiziyor. Woo’nun Bitcoin’i ABD doları endeksi (DXY) gibi faktörlere olan mevcut bağımlılığından kopuşunu öngörmesinin yanı sıra, bir başka grafikte bu değişimin çoktan başlamış olabileceği vurgulanıyor.

Bitcoin’in altına karşı fiyat oranı, Aralık 2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana düşüş trendindeydi. Ancak parite, Temmuz sonunda 12.000 doların geri kazanılmasıyla yükselişe geçmişti.

Yeni desteği doğrulamak için trend çizgisinin daha sonra yeniden test edildi ve bu da yukarı yönde bir sıçrama ile sonuçlandı. Son üç yıl gözlenen haftalık grafik performansı, kripto hedge fonu Ikigai’den Travis Kling tarafından şiddetle not edildi.

3 Yıllık Ayı Piyasası Sonlandı: Bitcoin ve Altın Arasındaki Korelasyon Bozuluyor mu? 3
Düşüş trendini ve kırılmayı gösteren BTC vs. altın grafiği. Kaynak: Travis Kling / Twitter

MicroStrategy Bitcoin’i “toksik olmayan” bir kripto para birimi olarak görüyor

Bu sırada MicroStrategy, 425 milyon dolarlık BTC alımının bir önlem olduğunu reddediyor. RT sunucusu Max Keiser ile Perşembe günü Keiser Report TV programında yaptığı röportajda MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin bir “Bitcoin standardı” benimsemesini gerçekten istediğini açıkladı:

“Elimizdeki şey, para birimine karşı bir savaş. Bu, ABD para birimini Euro’dan daha zayıf hale getirecek bir savaş falan değil. Para birimine karşı bir savaş, para tutan herhangi birinin saldırıya uğramasıdır.”

“Ve şimdi, para biriminin merkez bankalarının politik finansal politikaları tarafından zehirlendiğini fark etmeye başlıyoruz. Bu para biriminden zehirli olmayan bir şeye kaçmanız gerekiyor. Bence Bitcoin de böyle – toksik olmayan bir para birimi.”

Saylor, Bitcoin için nakit takas etmenin de mantıklı olduğunu, çünkü kıt varlıkların 2020’de %25’e, sonrasında ise %10’a kadar enflasyona uğradığını belirtti. Bu nedenle CEO’ya göre nakit rezerv tutmak, eriyen bir buz küpünü andırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ethereum Ortak Kurucusu Bitcoin’in Yaratıcısının Kimliğine Dair Konuştu

Coin Ajans

Bitcoin fiyat hareketleri geçen sene sonunu tekrar eder mi?

Coin Ajans

Bitcoin analizi: BTC yüzde 10 sıçrama yaptı… Yükselişin devamı için kritik seviyeler

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası