CoinAjans.com
Kripto Analiz

30 Aralık Ripple fiyat analizi: XRP serbest düşüşte – Yükseliş gelecek mi?

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Kripto Para Haber – XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsası’nın (SEC) Ripple ve yöneticilerine kayıtsız dijital varlık teklifi yoluyla 1,3 milyar dolarlık ürün sattığı için dava açmasıyla büyük bir düşüş yaşadı. Kriptonun değeri bir kez daha eski kısıtlı aralığa geri döndü.

XRP, bu haberin yazıldığı sırada 0,20 dolardan işlem görüyor ve 0,1697 dolardaki desteğe yaklaşıyor.

XRP günlük fiyat grafiği

30 Aralık Ripple fiyat analizi: XRP serbest düşüşte – Yükseliş gelecek mi? 4

Yukarıdaki grafik, XRP’nin son birkaç gün içinde sahip olduğu büyük düşüşe dikkat çekti. Kripto para, 0,6534 dolarda yıllık zirve kaydettikten sonra bir süre 0,4535 doların üzerinde kaldı. Bununla birlikte dava ve XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesiyle ilgili haberler yayıldıkça, kripto para büyük ölçüde düştü ve birkaç destek düzeyini ihlal etti.

Piyasadaki bu panik satış o zamandan beri devam ediyor ve bu düşüşün tersine döneceğine dair bir işaret yok.

Satış baskısı sürüyor

Genel piyasa görünümü aşağı yönlü olsa da kripto paranın gelecekteki hareketi tam olarak belirlenemiyor. Göreceli Güç Endeksi, XRP piyasasındaki muazzam satış baskısını ifade ederek aşırı satım bölgesine girdi.

Oscillator ise AO sıfır çizgisinin altına düştükçe satıcıların ivmesinin arttığını da kaydetti. Kırmızı çubuklar, artan satıcı faaliyetlerine işaret eden şekilde büyüyor.

Dijital varlık zaten 0,1697 doları desteklemeye yakın olduğundan, short pozisyon trader’lara pek fayda sağlamayabilir. Ancak trader’ların long XRP’ye geçeceğine dair de henüz bir işaret yok. Ripple’ın üssü Japonya’ya taşıdığına dair söylentiler olsa da, XRP sahiplerine sadece resmi bir hamle umut verebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

21 Nisan Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler ve analist yorumları

Binance Coin ve Augur fiyat analizi: BNB ve REP yükselecek mi? İzlenecek seviyeler

Bitcoin SV ve NEM fiyat analizi: BSV ve XEM için izlenecek seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası