CoinAjans.com
Bitcoin

30 Bin Banka Çalışanına Bitcoin Alma Yasağı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Nordea Bank, uzun süren yasal mücadelenin sonucunda kazanan taraf oldu ve çalışanlarının Bitcoin almasını yasakladı.

Kripto para yatırımının epey riskli olduğunu vurgulayan Nordea Bank yönetimi, mahkemede elde ettiği galibiyet sayesinde çalışanlarının kripto para yatırımı yapmasını önleyebilecek.

Nasıl Başlamıştı?

Toplam varlıklarının değeri 350 milyar doları aşan Nordea Bank şu anda dünyanın en büyük bankalarından biri olarak gösteriliyor.

Nordea Bank, Ocak 2018’de 30 binden fazla çalışanına kripto paralarla ilgili bir bildiri gönderdi. Banka yönetimi bu bildiride kripto para yatırımının son derece riskli olduğunu, kripto paraların yasa dışı amaçlarla kullanıldıklarını vurguluyordu.

Nordea Bank’ın amacı ise hiçbir banka çalışanının kripto para yatırımı yapmamasını sağlamaktı. Banka yönetimi, kripto paralara yatırım yapan bir banka çalışanının herhangi bir skandala, yasa dışı işleme vs. karışmasından, bu olayın Nordea Bank’ın itibarını zedelemesinden endişeleniyordu.

Mahkemeye Taşındı

Nordea Bank banka çalışanlarının kripto para almasını önlemeye çalışırken ülkedeki sendika üyeleri bankanın bu çabalarına karşı koymaya çalıştılar.

Sendika üyeleri, Bitcoin alıp almama kararının tamamen bireysel bir karar olduğunu, bunun bankadan bağımsız bir yatırım tercihi olduğunu söylüyorlar. Banka çalışanlarını temsil eden sendikanın lideri Kent Petersen, verdikleri mücadele hakkında şu yorumu yapıyor:

Herkesin kişisel bir yaşamı olduğu için böyle bir dava açtık. Banka yöneticilerinin yetkilerinin ne kadar kapsamlı olduğunu görmek istedik. Bu olaydan sonra gördük ki bu yetkiler, olmaması gerektiği kadar kapsamlıymış.

 

 

İlgili Haberler

Bu Sabahın En Çok Kazandıran Üç Kripto Parası

Coin Ajans

Ünlü analistten Bitcoin yorumu: 60,000 dolar zirve olmaktan uzak TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin golden cross yaklaşırken, ağ metrikleri hala pozitif! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası