CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

4’ten Fazla Tahmini Doğru Çıktı! Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), yıllık en yüksek seviyesi olan 16.000 dolardan bu yana güçlü bir düşüş yaşadı. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle 14.950 dolar seviyelerinde yer alıyor. Son 24 saatte Bitcoin %5 düştü. Bazı analistler, 30 gün içinde gerçekleşen %50’lik bir rallinin ardından bunun daha derin bir geri çekilmenin başlangıcı olmasından korkuyorlar. Bazı analistler, lider kripto para biriminin yılın bugüne kadarki en yüksek seviyesine ulaştığını öne sürüyor. Tarihsel olarak doğru tahminler yapan bir analist ise önde gelen kripto para birimi için 17.000 doların yakın olduğunu belirtiyor.

Usta analist: Bitcoin yakında 17.000 dolara ulaşabilir!

Bitcoin’in güçlü düzeltmesi, otuz gün içindeki %50’lik bir parabolik rallinin ardından geliyor. Bazı analistler, bu düzeltmenin orta vadeli bir yükselişin sadece bir parçası olduğunu söylüyor. Bitcoin‘in 2018 boğa piyasasında 3.200 dolara düşeceğini doğru tahmin eden usta analist Smart Contracter, yeni BTC tahminini açıkladı. Analist, Elliot Wave analizinin Bitcoin’de 17.000 doların yakın olduğunu gösterdiğini belirtti. Aşağıdaki grafiğe atıfta bulunarak Smart Contracter şunları söyledi:

Engel olamıyorum, ancak günlük grafiklere baktığımda 10.000 dolarlık düşük seviyedeki 5 rallinin henüz tamamlanmadığını ve düşüşün hala 4. dalga olduğunu hissediyorum.

4’ten Fazla Tahmini Doğru Çıktı! Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor 5

Elliot Wave, yatırımcı psikolojisi nedeniyle piyasaların öngörülebilir dalga benzeri modellerde hareket ettiğini öne süren bir analiz şeklidir. Bitcoin’in sekiz saatlik grafiğine uygulanan Elliot Wave, 17.000 dolara doğru bir kırılmadan önce önümüzdeki iki hafta boyunca 15.000 dolar ile 16.000 dolar arasında konsolidasyon olacağını gösteriyor.

Smart Contracter: Bitcoin 16.250 dolar seviyesini test etmeli

Smart Contracter, Bitcoin’in 16.250 dolar seviyesiyle etkileşime girmeden burada zirveye çıkma ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor. Smart Contracter konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ayrıca HTF grafiklerine bakarsak, 16.250 dolar direncine çarpmadan burada bir zirve yapabiliriz ki bu da pek olası değil.

Usta analist Smart Contracter, 3.200 dolar, 2020 rallisi, 2020’nin büyük Bitcoin çöküşü ve daha fazlasını bildi. Ayrıca analist, geçtiğimiz birkaç ay içinde daha kısa vadeli fiyat hareketleri de doğru öngördü. Örneğin; Bitcoin‘in bu yılın başlarındaki rallisi ve Şubat ayının ortasında kripto pazarındaki düşüş çağrısı gibi. Analist bu tahminlerinde de yüksek başarı oranı yakaladı.

4’ten Fazla Tahmini Doğru Çıktı! Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor 7

Analistlere göre, Bitcoin’de bir zirve oluşumunun işaretleri var

Ancak bazı analistlere göre, Bitcoin’de bir zirve oluşumunun işaretleri var. Birincisi, Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi, 2017’nin sonları ve 2018’in başlarındaki rallilerden bu yana görülmeyen yükseklere ulaştı. Endeks, piyasa eğilimleri, sosyal medya faaliyeti ve fiyat hareketi yoluyla ortalama BTC yatırımcısının hissiyatını elde etmeye çalışır.

Endeks’in bastığı yüksek okuma, yatırımcılar arasında coşkulu bir duygu olduğunu gösterebilir. Vadeli işlem borsaları aracılığıyla açılan uzun (long) pozisyonların büyüklüğünde de bir artış oldu. Sonuç olarak fonlama oranı yükselmeye başladı. Analistlere göre Bitcoin, fonlama oranı yüksek olduğunda squeezing lower şansına sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin ve Altcoin’lerde Sırada Ne Var? İşte Milyarderlerin Görüşleri

Coin Ajans

Türk Trader’ın Bitcoin’de Halving Öngörüsü Gerçekleşecek Mi?

Coin Ajans

Bitcoin’den Tarihi Rekor! 3’ten Fazla Tahmini Doğru Çıkan Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası