CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

5 borsayı kapsayan 200 milyon dolarlık Bitcoin vurgunu TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Tek bir hacker grubu, 5 kripto para borsasından 200 milyon dolarlık Bitcoin vurgunu yaptı. Uzmanlar, çok etkili yöntemleri olduğunu ifade ediyor.


200 milyon dolarlık Bitcoin vurgunu – Tam 5 borsaya girdiler

Siber güvenlik şirketi ClearSky, yeni raporunda tek bir hacker grubunun farklı kripto para borsalarından 200 milyon dolarlık kripto para çaldığını bildiriyor.

ClearSky, bu grubu “CryptoCore” olarak adlandırıyor ve hackerlerin Doğu Avrupa’nın ötesinde faaliyet gösterdiğini ifade ediyor. Bu grup, 2018 yılından bu yana kripto borsalarını hedef alıyor. Ayrıca daha çok ABD ve Japonya’daki borsalara saldırıyorlar.

Bu hacker grubu iki yılda borsalardan 200 milyon dolar çalmayı başarmış. Yine de ClearSky’a göre, grup teknolojik olarak çok gelişmiş değil. Ancak “hızlı, ısrarlı ve etkililer” nitelendirmesini yapıyor.

koinmedya_brave

İlgili – Hackerler kripto borsasını rehin aldı – Ethereum’da 5 milyon dolar işlem ücretinin sırrı

CryptoCore ismi verilen bu hacker grubu, borsaların ve çalışanların sahip olduğu cüzdanlara giriyor. Bunun için ise borsaya ve cüzdanlara sızmalarına yardımcı olacak e-postalar kullanıyorlar.

Bitcoin vurgunu yaptı. Uzmanlar, çok etkili yöntemleri olduğunu ifade ediyor.

Borsanın ağına sızan hackerler, daha sonra buraya bir malware (kötü amaçlı yazılım) yüklüyorlar. Bunun üzerinden borsa yöneticisinin şifre yönetim hesaplarını ele geçiriyor ve burada saklanan kripto cüzdanları şifre ve anahtarlarına ulaşıyorlar. Ardından ise çok faktörlü kimlik aşamasının iptalini bekliyorlar. Bu olunca da hızlı bir şekilde cüzdandaki fonları boşaltıyorlar.

koinmedya_brave

ClearSky, bu hacker grubunun 2020’nin ilk yarısındaki faaliyetlerinin azaldığını da bildiriyor. Bunun bir sebebi Covid-19 salgınının getirdiği kısıtlamalar olabilir. Ancak yine de saldırıları tamamen durmadı.

İlgili – dForce hackerı çaldığı kripto paraları neden iade etti?

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Analiz: Ethereum çift dip yapıp 190 dolara gidebilir

Coin Ajans

Bu model Ethereum’da düşük enflasyon ve kıtlığa işaret ediyor TAKİP ET

Güncel Zilliqa coin rehberi: ZIL coin nedir? Vitalik Buterin’in övdüğü proje TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası