CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

53 milyon dolarlık Bitcoin kayboldu!

bitcoin haberleri coinajans.com

53 milyon dolarlık Bitcoin kayboldu! Bitcoin kaybolma vakalarından biri de İrlanda’da yaşandı. Uyuşturucu satıcısı Clifton Collins’in 6.000 BTC’si kayboldu!


6.000 Bitcoin kayboldu!

 

Kamuoyunda sık sık Bitcoin kaybolma vakaları ile ilgili haberler dolaşıyor. Özellikle Bitcoin’in ilk çıktığı ve değersiz olduğu zamanlarda stoklanan BTC’ler, eski bilgisayarların çöpe atılması vs. yoluyla kalıcı olarak yok olabiliyor. Şimdiki örneğimiz ise İrlanda’dan.

 İlgili haber: Kayıp Bitcoin’ler nasıl bulunur? Bir yolu var mı?

Theguardian’ın haberine göre, İrlanda’da uyuşturucu sattığı gerekçesiyle 5 yıl ceza alan Clifton Collins, Bitcoin’lerine erişmesini sağlayan özel anahtarlarını kaybetti. Collins, Bitcoin’in ilk çıktığı yıllarda fiyatı sadece 5 dolarken yatırımlarının bir kısmını kriptoya aktararak 6.000 adet BTC satın aldı. Collins’in Bitcoin’lerin şuan ki fiyatı ise yaklaşık 53 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

Raporlara göre Collins, Bitcoin varlıklarının her biri 500 BTC içeren 12 ayrı adrese gönderdi. Bitcoin’lerine erişmek için gereken özel anahtarları da bir kağıda basarak evindeki olta kasasının içine sakladı. Ancak Collins’in evi kiralıktı ve uyuşturucu satmaktan 5 yıl ceza alıp kiralarını uzun bir süre ödemeyince, ev sahibi konutta geniş çaplı bir temizlik yaptı ve Collins’in eşyalarını attı. Olta kutusunun macerası da büyük bir olasılıkla yakınlardaki bir çöp kutusunda son buldu.

bitcoin kaybolduClifton Collins mağdur olduğunu bildirmesinin ardından İrlanda polisi soruşturma başlattı. Çöplükte çalışan işçiler polise, olta kutusunu hatırladıklarını beyan ettiler. Ancak çöplerin Almanya ve Çin’e gittiği İrlanda’da, olta kutusunun izine bir daha rastlanmadı. Böylelikle Clifton Collins’in Bitcoin’leri de daha önceden kaybolan ve sayılarının 3 milyona ulaştığı tahmin edilen Bitcoin’in mezarlığındaki yerini almış oldu.

bitcoin kaybolduKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

KAYNAK

İlgili Haberler

Sektörün önde gelen 3 uzman isminden dikkat çeken Bitcoin tahminleri

Coin Ajans

Bitcoin.org Kurucusundan Topluluğa Öz Eleştiri: “Sınıfta Kaldık”

Coin Ajans

U dönüşü yapan milyarder yatırımcıdan çarpıcı Bitcoin açıklaması

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası