CoinAjans.com
Kriptopara Haber

6 günde yüzde 30 yükselişin ardından Ethereum’u ne bekliyor? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum fiyatlarında en sonunda beklenen değer artışı yaşanıyor. ETH/USD paritesinde son 6 günde %30’un üzerinde değer artışı yaşandı. Bundan sonra Ethereum’u ne bekliyor?


Ethereum’u ne bekliyor?

Ethereum, Mayıs ayından beri 250 dolarlık direnç seviyesini aşmak için mücadele ediyor. ETH/USD paritesi son günlerde 230 – 240 dolar arasına sıkışmıştı. Nihayet Ethereum bu koridoru kırdı.

Ethereum fiyatlarında son 6 günde üst üste elde edilen yeşil mumlar dikkat çekiyor. Aşağıdaki grafikte ETH/USD paritesindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum’u ne bekliyor 6 günde yüzde 30 yükselişin ardından Ethereum’u ne bekliyor?

koinmedya_brave

DeFi platformları, dApps’ler ve Ethereum 2.0 güncellemesinin etkisi ile Ethereum fiyatlarında bir patlama bekleniyordu. En son Çin resmi blockchain BNS’nin Ethereum ağı ile entegre olması Ethereum fiyatlarını ateşledi ve ETH/USD paritesi 240 dolar seviyesinden 315 dolara kadar çıktı. Ethereum fiyatları yazının kaleme alındığı saatte 315 dolardan işlem görüyor. Pump’ın ardından ETH/USD paritesinde bir düzeltme yaşanması ihtimal dahilinde ancak piyasanın genelinde olumlu hava devam ettiği sürece Ethereum’daki prim artışı da devam edecektir.

Ethereum hem dolar karşısında hem de Bitcoin karşısında değer kaznıyor. ETH/BTC paritesi 0.030 BTC’lik direnci aştı ve 0.0326 BTC’den işlem görüyor.

Bir tacir, Ethereum fiyatlarında değer artışının devam edip etmeyeceği sorusuna özel bir gösterge üzerinden cevap arıyor. Göstergede 12 seviyesinin aşılması fiyatlarda düzeltmenin yaşanabileceğine dair alarm veriyor. Bu değer Şubat 2020’deki pump sürecinde 12.30’u, Korona Krizinde 12.25’i ve günümüzde ise 12.21’i gördü. Bu tacirin analizini aşağıda görüyoruz.

Ethereum’u ne bekliyor

koinmedya_brave

Son dönemde Ethereum fiyatları ile RSI değerleri arasındaki ilişki zayıflamıştı. Normal şartlar altından RSI değerleri aşırı alım ya da aşırı satım bölgelerine girdiğinde paritede trend değişimi yaşanıyordu. Yukarıdaki tacirin hesapladığı gösterge de RSI mantığı ile türetilmiş bir endeks. Şu sıralar Ethereum’un değerini içsel değişkenlerden ziyade BNS blockchain’inde olduğu gibi dışsal faktörler etkiliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Kraken’a göre, Bitcoin’de bu iki trend devam ederse gidişat tersine dönecek

IEO’lar yatırım yapmak için uygun mu?

Coin Ajans

Afrika’nın Bitcoin ilgisi her geçen gün hız kazanıyor: Yeni bir rekor kırıldı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası