CoinAjans.com
Kriptopara Haber

60 milyon doları yöneten isim: Bitcoin, altın ve gümüş patlamaya hazır

kripto para haber coinajans

ABD merkezli varlık yönetimi şirketi Hayman Capital Management kurucusu ve baş yatırım yöneticisi J. Kyle Bass, Bitcoin, altın ve gümüşten daha yükseğe patlayıcı hareketler beklediğini söyledi.

Dünyadaki merkez bankalarının para basmalarıyla diğer faktörlerin Bitcoin, altın ve gümüşe olan etkilerini değerlendiren Bass şunları söyledi:

“Tüm dünyada daha çok para basıldığı şu dönemde, gümüş, altın, Bitcoin vb… hepsi daha yükseğe patlayıcı hareketler yapmak için hazır gözüküyor.”

Bass, daha sonra 10 yıl öncesine kadar giden bir gümüş grafiği de paylaştı.

60 milyon doları yöneten isim: Bitcoin, altın ve gümüş patlamaya hazır 1
Kaynak: Twitter

Konuyla ilgili olarak Bitcoin’e karşı olmasıyla bilinen altın savunucusu Peter Schiff de Bass’a cevap verdi ve fikrini söyledi:

“Sana, gümüş ve altın konusunda katılıyorum. Ancak Bitcoin konusunda bir kırılımın geldiğine dair bir grafik yok. Neye bakıyorsun? Bitcoin’in altın ve gümüş gibi başarılı olamaması, onun daha da aşağı gideceğinin uyarısını yapıyor. Bu, aynı zamanda teknik modelde de düşüş geleceğinin kanıtı…”

Bitcoin’i önemsememekle hata yaptığını itiraf etmişti

2017 yılının Ekim ayında Bloomberg TV’nin röportaj yaptığı Bass, geçmişte Bitcoin’i çok fazla önemsemediğini ve bunun bir hata olduğunu belirtmiş ve “Açıkçası algoritmaların derinliğini ve Bitcoin teknolojisini anlamadım. Bunu önemsemedim. Ancak son 6 aydır Bitcoin’i ciddi şekilde anlamaya çalışıyorum ve şu an onun gerçek bir varlık olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz bir para basma durumu var. Dünyada şu anda, geçmişte hiç olmadığı kadar nakit dolar var. Yaklaşık 100 trilyon dolardan bahsediyoruz. Enflasyonu düşündüğünüzde hizmetlerin, ürünlerin fiyatlarının arttığını da görüyoruz” demişti.

2 yıl sonra ise, Morgan Creek Dijital Varlıklar şirketinin kurucu ortağı olan Anthony Pompliano’nun podcast’ine konuk olan Bass, Bitcoin 2300 dolara ulaştığında şirketinin onunla ilgilenmeye başladığını ancak uygun ve gelişmiş bir saklama hizmeti bulamadığını açıklamıştı. Bass ayrıca kripto paraların toplam piyasa değerinin de trilyon dolarla çıkacağını düşündüğünü söylemişti.

Citigroup analistleri: “Altın rekoru geliyor”

Bloomberg’in haberine göre ise Citigroup analistleri de altının yükselmesi ve tüm zamanların rekorunu kırmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu düşünüyor:

“Nominal altın fiyatları, bu yıl tüm G-10 ve gelişmekte olan piyasa para birimlerinde yeni rekorlar kırdı”

Gümüşte de büyük çıkış

Citigruop’un gümüşle ilgili raporuna göre ise gümüş, önümüzdeki 6 ilâ 12 ayda 25, hatta 30 dolara kadar yükselebilir.

Bloomberg’in haberinde konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Altın, spot piyasada bu sene yüzde 19 arttı ve 2011’den beri en yüksek seviyesine ulaştı. Pandemiyle birlikte oluşan destek paketleri ve insanların güvenli liman arayışı da bu talebi destekledi.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

SEC, kripto para konusuyla ilgili önemli bir atama yaptı

Coin Ajans

Binance İki İtibari Para Birimini Daha Listeledi!

Coin Ajans

Ripple XRP satışları hız kesmiyor – Son veriler ağzınızı açık bırakacak TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası