CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

7 günde 100x yapan DeFi coini hangisi? TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Daha piyasaya sürüleli 1 hafta oldu ve fiyatları parabolik yükselişe geçti. Bu kripto para 7 günde 100 kat kazandırdı. 100x yapan DeFi coini hangisi?


100x yapan DeFi coini?

Compound isimli DeFi platformunun kripto parası çok kısa sürede ciddi değer kazandı. 18 dolardan işlem gören Compound, 17 Haziran’da CoinMarketCap’te 70 dolardan listelenmeye başladı. 3 gün sonra ise fiyatları 320 doların üstünü gördü. İçinde buşunduğumuz ayda Compound’ta daha yüksek performans sergileyen bir DeFi tokenı var.

YFI (Yearn Finance) token’dan bahsediyoruz. Compund’dan sonra DeFi tokenlarının yıldızı YFI token oldu.

YFI token, CoinGecko’da ise 18 Temmuz’dan itibaren ve CoinMarkerCap’te 21 Temmuz’dan beri listeleniyor. Aşağıdaki grafikte CoinMarketCap verilerine göre YFI token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. YFI, yazının kaleme alındığı saatte 3,500 dolar civarında işlem görüyor. YFI, CoinMarketCap sıralamasında 227’inci ve toplam piyasa büyüklüğü 91.49 milyon dolar.

koinmedya_brave

100x yapan DeFi Piyasada işlem gören toplam YFI miktarı 25,710 adet. Belki bu bilgi şaşırtıcı gelebilir: CoinMarketCap’e göre YFI tokenın toplam arzı 30,000 adet ile sınırlı.

Aşağıdaki, grafikte ise YFI fiyatlarının CoinGecko kripto para borsasındaki değişimini görüyoruz. 18 Temmuz saat 15:05’de YFI, CoinGecko’da 34 dolardan işlem görmeye başlıyor. Yazının kaleme alındığı saatte ise 3,500 dolardan alıcı buluyor. Yani YFI token sadece 7 günde değerini 100 kat arttırdı.

100x yapan DeFi YFI token CoinGecko, Poloniex, CoinEX, Hoo, Hotbit ve UniSwap platformlarında satışa sunuluyor.

Kısaca DeFi çılgınlığı son gaz devam ediyor. 1 hafta içerisinde değeri 100’e katlayan token fiyatları oldukça risk barındırıyor. Hızlı biçimde değeri artan tokenların hızlı biçimde değer kaybetme riski de var. Bu nedenle yatırım yaparken agresif davranmamakta yarar var.

koinmedya_brave

Yatırım uzmanları, kripto para yatırımcılarını portföylerinin ancak %1 ila %5 arasındaki oranı kripto paralara yatırmalarını tavsiye ediyor. Aşırı volatilite gösteren kripto paralarda borsaların stop loss özelliğini kullanmakta yarar var.

Not: Sadece bilgilendirme amacıyla yazılarımızı kaleme alıyoruz. Yatırım tavsiyesinde bulunmuyoruz!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı – Hafta sonuna dikkat! TAKİP ET

Son zamanların gözdesi Tezos XTZ fiyat analizi

Coin Ajans

2021 ve 2020 Bitcoin fiyat tahminleri: Uzmanlar ne diyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası