CoinAjans.com
Blockchain

80’lerin Kitap Serisi Blockchain Kart Oyununa Dönüşecek

blockchain

Microsoft, büyük oyun geliştiricisi Eidos ve gamebook şirketi Fabled Lands, 1980’lerin en çok satan gamebook’larını temel alan bir blockchain kart oyunu geliştiriyor.

1 Aralık’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, yeni kart oyunu, 1980’lerin Jamie Thomson ve Mark Smith tarafından yazılan “The Way of the Tiger” adlı kitabını temel alacak.

Oyunun adı “Ölüm Arenası” olacak ve oyuncular, orijinal gamebook serisinin özelliklerini barındıran fantezi temalı kartlar ile  savaşacaklar.

Kart sahipliğinin sağlamak

Aynı zamanda Fabled Lands’in icra kurulu başkanı olan Jamie Thomson blockchain teknolojisini geleneksel bir video oyunundan daha iyi bir başarı elde etmeye çalıştığına inandığı için kullanmaya karar verdi. Şu açıklamalarda bulundu:

“Diziyi bir bilgisayar oyunu biçiminde yeniden başlatacaktık ama bu yeni teknoloji (blok zincir) daha mantıklıydı. The Gathering Magic oynamayı hayal edin ama bir karta sahip olup olmadığınızı bilmek gerçekten size ait. Veya bir öğenin veya becerinin sadece 100 baskısı olduğunu söylersek, gerçekten sadece 100 baskının olduğunu biliyorsunuz. ”

Şirket, oyun içi varlıkların sahipliğini sağlamak için işletmeler ve tedarik zinciri yönetimi ile ilişkilendirilmiş olan Vechain blockchainde alım satım yapılamayan jetonları (NFT) kullanmayı planlıyor.

 Vechain, “hiçbir kripto para işleriyle uğraşmadan” kartları ve oyun içi eşyaları oluşturmaya izin verecek.

Oyun içi blockchain belirteçleri popülerlik kazanıyor

Oyun içi varlıkların tokenize edilmesi, yakın zamanda büyüyen bir trend olarak görünmektedir. Kasım ayının sonlarında Cointelegraph’ın yayınladığı habere göre, dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı blockchain oyunu F1 Delta Time, F1 yarış arabalarının markasını taşıyan NFT’ler için bir açık artırma düzenledi.

Buna ek olarak, Ethereum (ETH) temelli ticari kart oyunu Gods Unchained, oyun geliştiricisi Blizzard’ı içeren bir sansür skandalının ardından, günlük yaklaşık bir milyon NFT transferinin yarısına ulaşan CryptoKitties’i geride bıraktı.

                                                                                                                                     Cointelegraph


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


İlgili Haberler

Ripple’ın Ödeme Ağına Talep Artıyor

Algorand (ALGO) Fiyatı Bu Gelişmeyle Yükselişe Geçebilir

Coin Ajans

Suriyeli, mülteci kampında kripto para ve blockchain dersi veriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası