CoinAjans.com
Kriptopara Haber

ABD, ele geçirdiği Bitcoin’lerle piyasayı tedirgin edebilir mi?

kripto para haber coinajans

Yılbaşı gecesi, ABD hükümeti 12,7 milyon dolar değerinde 391 Bitcoin (BTC) ele geçirdiğini açıkladı. Analist Kevin Rooke raporu Twitter hesabı üzerinden yayınladı ve “İpek Yolu” olarak bilinen karaborsa operasyonunun bir parçası olarak 69.370 BTC’nin yetkililer tarafından alındığı Kasım ayından bu yana en büyük Bitcoin ele geçirme vakası olduğunu belirtti.

Rooke’un raporuna göre, ABD hükümet yetkilileri son iki ayda yaklaşık 69.814 BTC (2.26 milyar dolar) ele geçirdi. Adalet Bakanlığı basın açıklamasında, 11 Ocak 2019’da, Kaliforniya, Ventura’daki bir ikametgahta federal arama emrinin uygulanması sırasında 391 BTC’ye el konulduğu belirtiliyor.

Adalet Bakanlığı, Kaliforniya Merkez Bölge Mahkemesinde el konulan mal varlıkları için talepte bulunmak isteyen tüm taraflara 60 günlük bir süre verdi. Buna ek olarak, aşağıdaki gereksinimleri karşılayan bir dilekçe verilmesi halinde fonların serbest bırakılma olasılığını da artırmaktadır.

CNF tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin’deki fonların en büyük kısmının ele geçirilmesine yol açan operasyonun, 2015 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan eski İpek Yolu operatörü Ross William Ulbricht’in işbirliği ile gerçekleştirildiği iddia edildi. Operasyon, araştırma firması Chainalysis tarafından doğrulandı ve ele geçirilen fonların, açık artırmaya çıkarılırsa BTC’nin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceği yönünde spekülasyonlar var.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kripto endüstrisine baskı yapıyor

Son haftalarda, ABD düzenleyicileri, kripto endüstrisindeki yıl boyunca etkisi olması muhtemel kuruluşlara karşı bir girişim başlattı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple Labs aleyhine açılan davaya ek olarak, Hazine Bakanlığı, BitGo borsasına yaptırım uyguladı.

Borsa, Küba, Kırım, İran, Sudan ve Suriye’deki kişilere uygulanan yaptırım programının ihlal edildiği iddiaları için 98,830 ABD doları cezaya çarptırıldı. Hazine Bakanlığı, BitGo’nun kullanıcılarının IP adreslerinin yaptırım uygulanan ülkelerle eşleşmediğini belirlemek için daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğine inanıyor.

Eski Bitcoin geliştiricisi Matt Corallo, düzenleyicinin kararının son zamanlarda “diğer düzenleyici eylemlerden daha kötü” olduğuna inanıyor. Corallo, bu tür önlemlerin tüm sektörde yıkıcı bir etkiye sahip olacağına inanıyor ve şunları ekledi:

Para kontrolü olmayan ancak yalnızca kullanıcılar için ek korumalar yoluyla güvenlik ekleyen hizmet sağlayıcıları, ABD’de kripto para biriminin benimsenmesi için hayati bir endüstriyi öldürecektir. Bu tür eylemler küçümsenemez, en kısa sürede yaptırım reformuna ihtiyacımız var.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Kraken’a göre, Bitcoin’de bu iki trend devam ederse gidişat tersine dönecek

Milyonlarca dolar tutulan 39 Ethereum adresine engel

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden son 12 ayın “korku” rekoru! Alım fırsatı mı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası