CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

ABD Hazine Bakanı’ndan çarpıcı Bitcoin ve kripto para açıklaması

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Yellen, terör faaliyetlerinde kripto para kullanımı için ‘büyüyen bir sorun’ diyor. Yellen, “Bu yeni teknolojilerin vaatlerini görüyorum, ancak gerçeği de görüyorum: kripto para birimleri çevrimiçi uyuşturucu kaçakçılarının karlarını aklamak için kullanıldı; terörizmi finanse etmek için bir araç oldular” dedi.

Büyüyen bir sorun

Hazine Bakanı Janet Yellen Çarşamba günü, yasadışı amaçlarla kullanılan kripto para birimlerinin “büyüyen bir sorun” olduğunu söyledi.

Bir finans sektörü inovasyon politikası yuvarlak masasında konuşan eski Federal Rezerv Başkanı, siber saldırıların ve dijital para ile ilgili suçların artmakta olduğu konusunda uyardı.

Yellen, ABD hükümetinin kara para aklamayı önleme / terörizmin finansmanına karşı koyma (AML / CFT) yasalarını güncellemesini gerektiren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasasının bir parçası olan, geçen Aralık ayında Kongre tarafından yasalaşan Kara Para Aklamayı Önleme Yasasına atıfta bulundu. Yellen, mevcut düzenleyici çerçevenin 1970’lerde oluşturulduğunu ve o zamandan beri pek güncellenmediğini söyledi.

Bu yılki üçüncü konuşma

Yellen, bu yıl kripto hakkında kamuoyuna üçüncü kez konuştu. Ocak ayındaki teyit duruşmasında Senato Finans Komitesi’ne terörizmde kripto kullanımının “özel bir endişe” olduğunu söyledi. Daha sonra yazılı olarak, kripto para birimlerinin mevcut finansal sistem için de faydalı olabileceğini söyleyerek tonunu yumuşattı.

Yellen’in sözleri, Birleşmiş Milletler’in (BM) IŞİD ve El Kaide’yi finanse etmek için kripto para birimlerinin kullanıldığını belirten bir rapor yayınlamasından bir hafta sonra geldi.

coindesk


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Dört gözle beklenen “Bitcoin al sinyali” nihayet geldi! TAKİP ET

Coinajans.com

Tüyo: Tether 1 doların altındaysa Bitcoin’den uzak durun!

Coin Ajans

İşte 2019 ve 2020 Tahminleri “Nokta Atışı” Tutan Analiste Göre, Bitcoin’in Sıradaki Adımı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası