CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

ABD Senatosunda Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Faydaları Konuşuldu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Üst düzey bir düzenleyici, ABD Senatosuna mevcut ekonomik ortamda ve bankacılığın geleceğinde kripto para biriminin önemini açıkladı.

Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senato Komitesi tarafından düzenlenen duruşmada ifadesinin bir parçası olarak; Para Birimi Muhasebesi Ofisi (OCC) CEO’su Brian Brooks, OCC’nin federal yönetimi sağlamak için sarf ettiği çabalar hakkında ayrıntılar verdi. Verdiği ayrıntılar arasında OCC’nin federal bankacılık sisteminin pandemi sırasında tüketiciler, işletmeler ve yeterli hizmet alamayan topluluklar için bir güç ve rahatlama kaynağı olmaya devam etmesini sağlamak için gösterdikleri çabalar bulunuyordu.

Brooks, kripto para biriminin milyonlarca Amerikalı tüketiciye ve işletmeye fayda sağlayan yeniliklerinin önemini vurguladı:

“Bugün, yaklaşık 60 milyon Amerikalı, yaklaşık 430 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile bir tür kripto para birimine sahip. Bu rakamlar, bu ödeme mekanizmasının artık finansal olarak ana akıma dönüştüğünü; sağlam bir şekilde yerleşik olduğunu açıkça göstermektedir.

Kripto para birimi, mallar ve hizmetler için ödeme göndermek ve almak amacıyla kullanılan popüler bir mekanizma haline geldi çünkü işlemler gerçek zamanlı olarak gönderiliyor. Ayrıca kolaylık ve güvenlik sağlıyor. Kripto para, belirli para birimlerinin kategorilerini de tanımlar ve stablecoin kullanımındaki artış, tüketicilerin kullanımındaki rahatlığını gösterir.”

Amerikalılar inovasyonu ve finansal hizmetlere erişimin yeni yollarını benimsemeye devam ederken, Brooks; OCC’nin düzenleyici rehberlik sağlama, sorumlu yeniliği teşvik etme ve güvenli, ihtiyatlı ve adil finansal altyapıların geliştirilmesini destekleme yükümlülüğü olduğunu söylüyor.

Bu yıl kripto para endüstrisinde düzenleyici netlik için kritik adımlar atıldı

Brooks, bu amaçla, kripto endüstrisinde düzenleyici netlik sağlamak için 2020’de OCC tarafından atılan önemli adımları da detaylandırdı:

“22 Temmuz 2020’de OCC, ulusal bankaların ve federal tasarruf derneklerinin müşterilere kripto para birimi saklama hizmetleri sağlama yetkisini açıklayan bir mektup yayınladı. Ulusal bankalar, devlet bankaları ve tasarruf kurumları, fiziksel ve elektronik varlıklar dahil olmak üzere uzun süredir koruma ve saklama hizmetleri sağlıyor. OCC, özellikle dijital varlıkların önemini ve bankalar için bu tür varlıklar için koruma sağlama yetkisini kabul etti.”

Eylül ayında, OCC, federal olarak yetkilendirilmiş bankalara, bankaların kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uymaları ve müşterilerinin mevduatlarını desteklemek için yeterli varlığa sahip olmalarını koşuluyla, stablecoin rezervleri tutma yetkisi veren başka bir mektup yayınlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

En iyi kripto para analistleri BTC’nin 9400 den sonraki yönünü açıklıyor TAKİP ET

Bitcoin 50.000 dolara yaklaşırken dolardaki zayıflama devam ediyor

ABD’nin rekor teşvik paketi sonrası Binance CEO’sundan Bitcoin tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası