CoinAjans.com
ico

ABD’de SEC lisansız ICO projelerine ceza yağdırıyor

ABD’de SEC lisansız ICO projelerine ceza yağdırıyor 1
fairspin_banner

ABD’de 2017-2018 kripto para çılgınlığı döneminde lisansız ICO projelerine SEC yüzbinlerce dolar değerinde ceza yağdırıyor. Proje sahipleri hapis cezası alabilir.


 SEC lisansız ICO projelerine ceza yağdırıyor

ABD’de SEC lisansız ICO projelerine ceza yağdırmaya devam ediyor. ABD’li kamu otoriteleri ve mahkemeler, 2017-2018 kripto para çılgınlığı döneminde ABD’li yatırımcıları dolandıran veya kayıtsız/lisansız işlem yapan aktörleri cezalandırıyor. Şirketlere 100 binlerce dolar para cezası kesilirken şirketlerin ardındaki sözde girişimciler hapis cezasına çarptırılabiliyor.

En son UnitedData kurucusu Eral Eyal, dolandırıcılıktan suçlu bulundu ve

Lütfen Bkz: UnitedData kurucusu Eral Eyal kripto para dolandırıcılığından suçlu bulundu

Mahkemenin (Jürinin) onaylaması durumunda Eral Eyal hapis cezasına çarptırılacak.

Yine benzer şekilde lisansız ICO’da (ilk koin arzı) bulunan Blockchain of Things (BCOT), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından suçlu bulundu ve 250.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

2017-2018 çılgınlığı döneminde sektöre gökten para yağarken basit projelerle insanları kandırarak milyonlarca dolar para piyasadan toplandı. Öyle ki kripto para çıkarmak isteyen bir kişi, blockchain’in “B’sinden bile anlamasına gerek kalmadan” kripto para basan perakendecilerden sözde şirketleri adına kripto para çıkarabiliyor.

Wall Street Journal’dan (WSJ) Steve Russolillo, nasıl kripto para üretilir sorusunun ardına düştü ve Japonya’ya bir yolculuk gerçekleştirerek WSJ adına parodi bir kripto para ürettirdi. Russolillo, bu yolculuğunu bir belgesel halinde yayınladı.

2017-2018 döneminde bu ve benzeri yol izleyerek gerçekte bir kripto para olan ama reel anlamda hiçbir şey vaat etmeyen belki de binlerce kripto para piyasaya sürüldü.

Kaynak

İlgili Haberler

Başarılı bir blockchain startup’ı düzenlemek için 5 adım

Coin Ajans

Rusya’nın darknet’i Hydra piyasaya token sürmeye hazırlanıyor

Coin Ajans

IEO’ların geleceği ICO’lara benzeyebilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası