CoinAjans.com
Kriptopara Haber

AB’den kripto paralar için regülasyon paketi geliyor: Bu sene açıklanacak

kripto para haber coinajans

Avrupa Birliği’nin “İnsanlar için Ekonomi Komisyonu” birliği başkan yardımcısı Valdis Dombrovskis, Avrupa’nın dijital finansın lideri olma fırsatını kaçırmaması gerektiğini söyledi.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere Dombrovskis, bu hafta başında Dijital Finans’a Ulaşmak 2020 adlı toplantıda yaptığı konuşmada konuyla ilgili olarak, “Şu an Avrupa için uluslararası konumunu güçlendirmek ve dijital finans için yeni teknolojiler geliştiren Avrupalı şirketlerin standart belirleyici olmaları için ortada büyük bir fırsat var” dedi.

Dombrovskis aynı zamanda ilk eğilecekleri konunun da kripto paralar olacağını belirtti.

Özellikle menkul kıymet token’ları AB tarafından ciddi şekilde regüle edilmiş olsa da stabil kripto paraların çoğu hâlâ regüle değil. Dombrovskis bu konu hakkında “Yasal çerçevede bir kesinlik olmaması Avrupa’da kripto piyasasının gelişmesini engelliyor” şeklinde konuştu.

Dombrovskis ayrıca, kripto paralar için yeni bir kurallar zincirinin sadece regüle edilmemiş dijital varlıkları kapsamakla kalmayacağını, aynı zamanda kıtadaki mevcut standartları da güçlendireceğini söyledi.

Sene sonuna doğru açıklanacak

Geçmişte Letonya başbakanı da olan Dombrovskis, kuralların sene sonuna doğru açıklanacağını ve regülatörlerin pilot bir şema üzerinden yeni çözümler bulmak ve geliştirmek için araştırmalar yapabileceğini belirtti ancak konuyla ilgili detay vermedi.

Uzmanlar ise Dombrovskis’in konuşmasında bazı ayrıntıların olduğunu, özellikle küresel stabil kripto para olarak kabul edilecek bir paraya çok daha katı kurallar getirileceğinin işaretlerini aldıklarını belirtiyorlar.

Dombrovskis’in küresel stabil kripto paradan neyi kastettiği tam olarak anlaşılmıyor ancak en önemli ana bileşenlerden birinin geleneksel itibari paralar yerine kullanılabilecek ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırabilecek olması olarak gösteriliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ödeme devi Visa’dan bir dijital para için patent başvurusu

Brave Browser ile Binance üzerinden ticaret yapmak artık çok kolay

Coin Ajans

1 Milyon Dolar, Ethereum Geliştiricisini Hapisten Çıkarmaya Yetti!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası