Bitcoin Haberleri

ABD’nin rekor teşvik paketi sonrası Binance CEO’sundan Bitcoin tahmini

bitcoin haberleri coinajans.com

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgını sebebiyle ABD ekonomisi için 2 trilyon dolarlık bir teşvik paketi duyurdu. Binance CEO’su ise durumu Bitcoin ile ilişkilendirdiği bir açıklama yaptı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni finansal diyaloğun Bitcoin için 2 trilyon dolarlık bir piyasa değerini “mütevazi” hale getirdiğine dair bir tweet attı.

Federal Rezerv ve dünya çapındaki merkez bankaları, COVID-19 kaynaklı daha derin bir finansal çöküşü niceliksel genişleme yoluyla önlemek amacıyla teşvik paketleri açıklıyor.

“Bitcoin 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşırsa 1 BTC için 100 bin doları konuşabiliriz.”

Trilyonlar havada uçuşurken Bitcoin, Fed’in sonsuz miktarda nakit basabileceği yönündeki önerisinden sonra fiyat artışları gördü. Zhao’ya göre Bitcoin bu dalgayı 100.000 dolara kadar sürdürebilir:

Trilyonlarla konuşmaya alıştıkça, Bitcoin’in 2 trilyon dolarlık mütevazı bir piyasa değerinin 1 BTC’yi 100.000 dolara taşıması artık imkansız gelmiyor, değil mi?

Zhao, Bitcoin’in eşdeğer bir piyasa değeri elde etmesi için 2 trilyon dolarlık ABD teşvik paketinin sadece küçük bir yüzdesinin BTC’ye akması gerektiğini belirtti.

Zhao’nun Twitter takipçilerinin çoğu böyle bir tahminin sadece satış sinyali olabileceğini söyledi. Bununla birlikte daha fazla dolar basılması halinde, Bitcoin’in sınırlı arzı bir avantaj haline gelebilir.

cointelegraph

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Binance CEO’su Çıldırdı: Trilyon Dolarlık Bitcoin Tahminini Açıkladı!

Erkan Öz: “Türkiye Altın, Kripto Para ve Bitcoin’e Yöneliyor”

Son Bitcoin fiyat düşüşü bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası