CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Afrika’nın İlk Stabil Koin’i Binane Chain Tabanlı Olacak!

kripto para haber coinajans

Afrika’nın ilk stabil kripto para birimi olacak olan ve Nijerya’nın ulusal  para birimi Naira ile destekleneceği belirtilen Africa Stable-Coin (ABCD), Binance’in blockchain ağı Binance Chain tabanlı olacak.

Afrika içerisindeki kripto para sektörü her geçen gün daha da büyüyor ve bu durum stabil kripto paralara da sıçradı. Kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in en çok eleştirilen yanlarından birisinin volatilite olduğunu göz önüne alacak olursak, piyasaya sürülen her bir stabil koin’in kripto paraların itibarını arttırdığını belirtebiliriz.

Özellikle son aylarda Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi isimler tarafından da ziyaret edilen ve Bitcoin tabanlı konferanslar düzenlenen Afrika, regülatörler tarafından baskıya maruz bırakılsa da vatandaşlar tarafından tam bir kripto para cennetine dönüştürülmeye çalışılmakta.

ABCD Collective isimli tröst şirketi tarafından piyasaya sürülecek olan token 1’e 1 oranında Naira’ya endeksli olacak. Binance Chain buna ek olarak USD, GBP, AUD,CAD ve HKD gibi stabil kripto paraları da desteklemekte.

İlgili Haberler

Yeni yıl öncesinde kripto devleri sermaye birikimine başladı! Neler oluyor?

Bitcoin, 16 bin dolara bakarken 300,000,000 dolarlık USDT basıldı

Bakkt Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza attı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası