CoinAjans.com
Blockchain

Algorand (ALGO) Fiyatı Bu Gelişmeyle Yükselişe Geçebilir

blockchain

Marshall Adaları bundan birkaç ay önce kendi dijital merkez bankası parasını geliştirmeye karar verdi. Marshall Adaları, bu projeyi geliştirme görevini SFB Technologies adlı bir blockchain şirketine verdi.

SFB Technologies tarafından yapılan açıklamalara göre Marshall Adaları’nın resmi dijital parası Algorand’ın blockchaini ile desteklenecek.

Seçim Yapıldı

Marshall Adaları’nda kullanılacak olan bu dijital paranın toplam arzı 40 milyon olacak. Ülke yetkilileri bu arzı her yıl yüzde 4 oranında artırmayı planlıyorlar.

Marshall Adaları bu dijital parayı kullanırken Amerikan Doları’nı da kullanmaya devam edecek. Yetkililerin amacı bu dijital parayı kullanarak hem ekonomiyi kalkındırmak hem de enflasyon oranını daha etkili bir şekilde yönetebilmek.

Bu dijital para projesini SFB Technologies adlı bir blockchain şirketi geliştirecek. Şirket bir süredir bu proje için en uygun olan blockchain ağını arıyor, bu konuda bazı araştırmalar yapıyordu. Finance Magnates’in haberine göer bu seçim sonunda yapıldı ve kazanan Algorand oldu.

Herkes Memnun

SFB Technologies tarafından yapılan açıklamalara göre Algorand’ın blockchain platformu hızı, ölçeklenebilirliği ve güvenliği ile diğer adayları geride bıraktı. Şirket bu yüzden Marshall Adaları’nın dijital parasını geliştirirken Algorand’ın platformunu kullanacak.

SFB Technologies’in bu kararından herkes memnun gibi görünüyor. Algorand’ın kurucusu Silvio Micali, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

Marshall Adaları blockchain teknolojisini kullanarak dünyaya açılmak ve finansal katılım oranını artırmak istiyor. Biz de Algorand olarak (Marshall Adaları’nın bu planını destekliyor) ve tam anlamıyla merkezsiz bir topluluk oluşturmaya çalışıyoruz.

Marshall Adaları Meclis Başkanı Kenneth Kedi de konu hakkında bir açıklama yaparak Algorand ile yapılan bu anlaşmadan gayet memnun olduklarını vurguladı:

Algorand ile kurduğumuz bu teknolojik ortaklıktan ötürü gayet memnunum. Dijital para projemizi geliştirme sürecinde güçlü bir ortaklık kurmuş olduk. Marshall Adaları’ndaki finans sektörünü adım adım geliştirmeye devam ediyoruz.

Fiyatı Etkiledi

Marshall Adaları’ndan gelen bu haber Algorand’ın (ALGO) fiyatını şimdiden olumlu yönde etkilemişe benziyor.

Coinmarketcap verilerine göre ALGO dünden bugüne yüzde 10’dan fazla değer kazandı ve 0.38 dolar seviyesine kadar ulaştı. Fiyattaki bu yükseliş daha ne kadar devam edecek elbette bilinmiyor.

Algorand (ALGO) Fiyatı Bu Gelişmeyle Yükselişe Geçebilir 2

İlgili Haberler

Avrupa Yatırım Fonu, yapay zekâ ve Blockchain için 100 milyon avro fon ayırdı

Coin Ajans

Blockchain adası başbakanının koltuğu Panama Belgeleri yüzünden sallanıyor

Coin Ajans

Çin’in Dijital Parası İlk Olarak Afrika’ya Doğru Genişleyebilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası