CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Alp Işık ve Bora Erdamar Bitcoin ve Kripto Dünyasındaki Gelişmeleri “Kripto Ekonomi”de Değerlendirdi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Kripto Ekonomi isimli programın ilk bölümünde Bitcoin ve kripto para dünyasına dair gelişmeler değerlendirildi. Kripto para ve dijital paranın aynı şey olup olmadığının masaya yatırıldığı ilk aşamada Bora Erdamar, kripto varlıklara vurgu yapıyor ve Nakamoto’nun yazdığı tanıtım bülteninin bir anlamda manifesto olduğunu ve Blockchain sisteminin kriptografinin paylaşılmasının protokolü olduğunu ifade ediyor.

Dijital paraların merkezi kurumlar tarafından ortaya konulduğunu ifade eden Erdamar, kripto para ile dijital para arasındaki temel farkın merkeziyet ve merkezsizlik olduğunu ifade ediyor.

Nakamoto’nun vizyonunda insanlık için bir çözüm olduğunu ifade eden Erdamar, dijital para kavramının insanların yabancı olmadığı bir kavram olduğunu ve klasik ekonomik modellerin artık dijital dünyada uygulamaya konulduğunu ifade ediyor.

Bitcoin çıkarmanın maliyetine yönelik olarak Alp Işık 1 Bitcoin’in şu kadar paraya çıkarılabilir demenin zor olduğunu zira değişkenlerin son derece fazla olduğunu ifade ediyor.

Alp Işık ve Bora Erdamar Bitcoin ve Kripto Dünyasındaki Gelişmeleri “Kripto Ekonomi”de Değerlendirdi 3

Petrol

Petrol fiyatının önemli bir gösterge olduğunu ifade eden Erdamar, fiyatın belli düzeyde olmasının ekonominin işlediği anlamına geldiğini ifade ediyor. Talebe göre fiyatın belirlendiğini iiş dünyasının durgunluğa gitmesi ve geleceğe dair belirsizliklerin petrol fiyatına etki ettiğini belirten Erdamar, Rusya ve Amerikan’ın önemli üreticiler olduğunu ve son dönemde Rusya ile Arabistan arasında arz ile alakalı bir sıkıntının yaşandığını ve fiyat dalgalanmasında daha çok sebebin siyasi saikler olduğunu vurguluyor.

Petrol’deki düşüşün gerçekten de sürpriz olduğunu ifade eden Erdamar, yaşanan krizi 1929 krizine ve 2008 krizine benzetildiğini ifade ederek, 2008 yılındaki krizin temel sebebinin risk yönetiminin tam anlamıyla iyi yapılamaması olduğunu belirtiyor.

Finansal Krizler ve Bitcoin

Finansal krizin 2008 yılı için geçerli olduğunu ancak 1929 yılındaki krizin ise bir ekonomik kriz olduğunu vurguluyor.

Şu anda yaşanan krizin bir sağlık krizi ile başladığını ancak tüm dünyayı etkileyerek lokomotifleri inanılmaz ölçüde vurduğunu ve reel ekonominin ciddi şekilde etkilendiğini belirten Erdamar, burada sebebin çok önemli olduğunu, bu durumun eninde sonunda biteceğini ve uzun sürmezse ekonomik anlamda geri dönüşün iyi olacağını ifade ediyor.

Bu süreçte piyasalarda işlem yapmanın bir çılgınlık olacağını ifade eden Erdamar, piyadaki kaybın ciddi anlamlarda olduğunu ancak Bitcoin piyasalarının bu kayıplarla karşılaştığında çok küçük bir piyasa olduğunu ifade ediyor.

Kripto dünyasının pek çok fırsat sunduğunu belirten Erdamar, her kriz döneminin kendi fırsatlarını ortaya koyduğunu vurguluyor.

Yayının tamamını bu linkten izleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin’de beklenmedik formasyon, 20 Mart TAKİP ET

Coinajans.com

Wall Street Analisti, Bitcoin’in 20.000 Dolara Kadar Göreceği Seviyeleri Sıraladı!

Mike Novogratz Şimdiye Kadar Aldığı Bitcoin ve Ethereum Miktarını Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası