CoinAjans.com
Altcoin

Altcoin hakimiyeti ağır adımlarla yükselmeye devam ediyor – Ümitlenmeli miyiz?

fairspin_koinmedya

Eylül ayının başından beri Bitcoin dibe dalarken Altcoin hakimiyeti yavaş yavaş artıyor. Peki bu   durum artarsa altcoinlerde nasıl bir hareket beklemeliyiz?


Altcoin hakimiyeti ve önündeki engeller

Eğer altcoin hakimiyeti şu anki direnç seviyesini kırarsa görünen o ki birçoğu BTC’den daha iyi performans gösterebilir. Bitcoin geçen hafta % 20 düşerken, piyasadaki panik ve korku havası üst düzeye geldi. Fakat Eylül ayından beri ilginç olan şu ki düzenli bir şekilde altcoinler BTC’den daha iyi performans göstermeye başladı. Buna rağmen altcoinlerin piyasa değeri dolar bazında fazla artış kaydetmedi. Belli bir geri dönüş yaşanması için destek noktasının üzerinde yukarı trend işaretine de henüz rastlanmadı.

Kripto para yatırımcısı ve analisti Crypto Michael BTC 13,700 dolardan geri çekilip bir şekilde destek bulduktan sonra şu anki altcoin rallisinin başladığını belirtti. Ünlü analist altcoinlerin gelecekteki performansları konusunda oldukça heyecanlı olduğunu belirtti. Crypto Michael özellikle de bazıları şaşırtıcı performans gösterdikten sonra ümidinin arttığını dile getirdi.

Uzun dönem altcoin desteği

Altcoin hakimiyeti Eylül ayında % 30 desteğini buldu ve bu seviyelerden yükselişe geçti. RSI endeksi aşırı satış bölgesi olan 20 seviyelerine geldi. Eylül ayındaki 19 değeri tüm zamanların en düşük rakamıydı. Günlük grafiğe baktığımızda % 34 civarında bir direnç görüyoruz. Bu direnci altcoinler 2 kez denedi ve başarısız oldu. Buna ek olarak fiyatlar da artan trend hattında yer almıyor. 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalar boğa kesişmesi yaşadı. Fiyat şu anda her iki ortalama hattının da üzerinde yer alıyor. Yani 50 günlük hareketli ortalamayı kendine destek edinmiş durumda. Bu seviyelerde kalmaya devam ederse büyük ihtimalle direnci kıracak. Bu nedenle sanki altcoinler önümüzdeki birkaç ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek gibi duruyor.

Toplam piyasa değeri

Toplam piyasa değeri 0.786 Fibonacci seviyeleri olan 65 milyar dolara geriledi. Bu fiyatların dönüş yapması için son Fibonacci desteği. Piyasada bir boğa hamlesi görüşmesine rağmen henüz geri dönüş yaşandığını söylemek için erken. Geri dönüş ihtimali yüksek olmakla birlikte bunu şimdiki piyasa verileriyle desteklemek gerekir.

BKNZ:Düşen BTC baskınlığı altcoin fiyatlarını artıracak mı?

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum’un 1 Ocak’taki Hard Fork’u İçin Herkes Hazır mı?

Coin Ajans

Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

Coin Ajans

Ripple yeni bir dip yapabilir! – 0.165 dolara dikkat

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası