CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Altcoin sezonu geldiğinde neler olacak? TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Altcoin sezonu geldiğinde neler olacak veya ne olmasını bekliyoruz? Bir çok yatırımcı hala sermayesini altcoinlerde tutuyor. Bu durumun mantıklı bir gerekçesi var mı?

Beklenen Altcoin Sezonu geldiğinde…

Şu ana kadar kripto kral koltuğunda hep Bitcoin yer aldı. Bilindiği üzere diğer kripto para birimlerinin bir çoğunun değerlerindeki yükseliş ve düşüşler Bitcoin’e endeksli bir şekilde gerçekleşiyor. Buna rağmen, Bitcoin’in hızlı yükselişi birçok altcoini derinden sarstı. Hatta 2 ay önce altcoinlerde oluşan yükseliş beklentisi ters tepince büyük hayal kırıklığına sebep oldu. Bakalım bu yıl altcoin sezonu gelecek mi? ve geldiğinde hangi taşlar yerinden oynayacak? Bazı kripto analistleri mevcut durumun kısa zamanda değişeceğine ve Bitcoin hakimiyetinin hızla düşeceğine inanıyorlar.

Analistlerden birinin Reddit’e yaptığı yorumda:

“Akıllı insanlar, ETH, VET, KIN, XRP ve LINK gibi diğer düşük fiyatlı tokenleri almaya başlayacaklar. Sektörün boğaları ve büyük balinaları bilir ki 10x’lik yükseliş bu sektörde mütevazi bir yükseliştir. Bu sektörde deneyimli olanlar doğru kripto paranın 50x hatta 100x yapabileceğini bilirler. Zira kripto piyasasında bu durum sıkça görülür”

Kripto dünyasındaki herkes, altcoin sezonunu bekliyor. Bitcoin, pazarın yüzde 65’ine hakim oldu ve altcoinlere küçük bir pazar payı bıraktı. Yine de durum vahim değil, çünkü neredeyse tüm kripto paralar ABD doları karşısında büyük kazançlar sağladı. Buna rağmen Bitcoine’e göre performansları, son üç ayda sönük kaldı.

koinmedya_brave

Altcoin Sezonu Geliyor Mu?

Örneğin, piyasanın en büyük ikinci altcoini olan Ethereum bile bu dönemde Bitcoin’e göre yüzde 35 oranında değer yitirdi. Bunun yanı sıra, daha küçük altcoinler ise bu zarardan daha büyük oranda etkilendi. Örneğin Zilliqa (ZIL) gibi bir token değerinin neredeyse yüzde 80’ini kaybetti.

Ancak bazı analistler bunların bir işaret olduğunu ve bir altcoin baharının geleceğini iddia ediyor. Twitter kullanıcısı The Crypto Dog‘un tahminlerine göre, altcoinlerin toplam piyasanın yaklaşık yüzde 50 oranına kadar artacağını söylüyor.

The Crypto Dog paylaştığı bu grafiğe göre diyor ki:

“Altcoin toplam piyasa grafiği yükselerek genişleyen kama formasyonunda. Bu kesinlikle garanti bir yükseliş sinyali olmasa da, kripto para biriminde en son buna benzer bir şekli gördüğümüzde bir oldukça iyi bir patlama yaşandı.”

Ayrıca The Crypto Dog, altcoin pazarının birkaç ay içinde 180 milyar dolara yükselebileceğini öngörüyor. Bu, çoğu altcoin sahibinin kesinlikle beklediği bir durum. Herhangi bir altcoin sahibi, elindeki varlığa bağlı olarak 10x veya 50x yapmayı bekler. Tıpkı 2017 yılında olduğu gibi. Bakalım tarih tekerrür edecek mi.

Altcoinler hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin ve kripto piyasası kan kaybediyor – BNB, BCH, LTC, EOS analizleri

Coin Ajans

Tron, Bitcoin Cash, BNB ve EOS fiyat analizleri

Coin Ajans

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası