CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Altcoin teknik analizi: Monero, EOS ve Dash TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg

Altcoin teknik analizi: Aya satışlarla başlayan kripto para piyasasında Monero, EOS ve Dash fiyat analizlerinin ne gösterdiğine bakalım.


Altcoin teknik analizi

Bitcoin fiyatı şu an 10,500 dolar civarında. Buradan 11,000 dolara mı gider yoksa 10,000 dolara mı? Hangi yönü seçeceği en başta altcoin piyasasını etkiler.

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir, altcoin çeşitleri nelerdir?

Monero (XMR)

Altcoin teknik analizi: Monero, EOS ve Dash

Kaynak: XMR/USD – TradingView

koinmedya_brave

Monero 113 dolara yükselerek 100 dolar seviyesini desteğe çevirdi. Her ne kadar ardından 95 dolara düşse de sonra yeniden 102 dolara çıktığını görüyoruz. Bu tür hareketler şunu gösteriyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla volatiliteli fiyat hareketleri göreceğiz.

20 SMA (beyaz) 50 SMA’nın (sarı) üzerine çıkarken, bu da son birkaç gündeki yükseliş trendini gösteriyor. Buna ilave olarak OBV “higher low” yaptı ve bu da alıcıların XMR fiyatına ilgi göstererek destek verdiğinin işareti.

Monero fiyatı geçmişte Bitcoin’i takip etti ve gelecekte de bunu yapmaya devam edebilir. XMR yükseliş trendini değerlendirirken bu husus göz önüne alınmalı. Monero trendi, Bitcoin fiyatına bağlı olarak yükseliş trendine daha da güç verebilir ya da tam tersi yönde geri dönüşe çevirebilir.

EOS

Altcoin teknik analizi: Monero, EOS ve Dash

Kaynak: EOS/USDT – TradingView

EOS, Ağustos’un ortasından bu yana düşüş trendinde ve şu an yerel zirvesi de 3.85 dolar. O zamandan bu yana devam eden düşüş trendinde zaman zaman konsolidasyon aşamaları yaşanıyor.

Kısa süre önce 2.44 dolar destekten 2.5 dolara yaşanan sıçrama anında satış baskısı ile karşılanmıştı. Aynı zamanda kripto paranın kayıp verdiği oturumlarda da yüksek işlem hacimleri görülmüştü. Bu da piyasada hakimiyetin ayılarda olduğunu gösteriyor.

RSI indikatörü 40 değerini gösteriyor. Bu da ayı momentumuna işaret ediyor. Geçtiğimiz ayın büyük bir bölümünde de 50 seviyesinin altında kalmıştı.

Dash (DASH)

Altcoin teknik analizi: Monero, EOS ve Dash

Kaynak: DASH/USDT – TradingView

DASH, son iki haftada 65 dolar ve 69.8 dolar aralığında bulunuyordu. Ancak direnci geçme girişimi başarısız oldu. Ayrıca buna bir de 65 dolardan yaptığı sıçramanın da zayıf olduğunu ekleyebiliriz. Bu da DASH’in önümüzdeki birkaç oturumda yüksek ihtimalle kayıplar vereceği şeklinde yorumlanıyor.

Dahası, “Directional Movement Index” ayı trendinin güçlendiğini gösteriyor. ADX (sarı), zayıf trendleri güçlü trendlerden ayırmak için kullandıkları 20 değerin üzerine çıktı, çünkü -DMI (pembe) trendin düşüş eğilimini göstermek için yükseldi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin Cash’den (BCH) Sonra Gelen 44 Bitcoin Fork Tokeninden Kaçının Adını Biliyorsunuz? TAKİP ET

Ethereum yol haritasındaki kritik noktalar

Coin Ajans

Gözde 3 coin: Doge Link ve Ripple fiyat analizi ve hedefi TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası