CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Altcoin yatırımcıları, Pantera Capital’in son raporuna sevinecek

kripto para haber coinajans

Kripto para yatırım şirketi Pantera Capital’in son yatırımcı mektubunda, özellikle altcoin yatırımcılarını sevindirecek notlara yer verildi.

Çarşamba günü yayınlanan mektupta 2017’deki büyüklükte bir altcoin boğa koşusunun tekrar gerçekleşmesinin olası olmadığı fakat şu anda bir boğa piyasasının erken aşamalarında bulunulduğu belirtildi. Ekosistemin son üç yılda olgunlaştığını vurgulayan Pantera Capital’e göre piyasa artık sapla samanı ayırmaya başladı. Çalışan herhangi bir kodu olmayan token projelerinin ICO’larla on milyonlarca dolar toplamaya devam edeceğini öne süren şirket, bunun 2017’ye göre çok daha az ölçekte gerçekleşeceğini söylüyor.

“Altcoin’lerdeki eğilim 2021’de de sürecek”

Şirket, altcoin’lerdeki mevcut eğilimin gelecek yıl da süreceğine inanıyor. Konu hakkında, “2020 yılında Ethereum ve diğer kripto paralar, Bitcoin’i geride bıraktı ve bu eğilim devam edecek. Kripto para boğa piyasaları sırasında Bitcoin dışındaki kripto paraların daha iyi performans göstermesini bekliyoruz. Bütün olarak onlar yüksek beta varlıklardır ve insanlar genellikle ilk önce Bitcoin’i aldıktan sonra onları alma eğilimindedirler. 2021’de, boğa piyasası olgunlaştıkça altcoin’lerin Bitcoin’e kıyasla önemli ölçüde daha büyük bir piyasa payı elde edeceği kanaatindeyiz.” deniyor. Bitcoin bu sene yüzde 34 oranında artarken Ethereum yüzde 88, 0x ve Augur ise sırasıyla yüzde 98 ile yüzde 97 yükseldi.

Bitcoin’in piyasa payında düşüş bekliyor

Yatırım şirketi, şu anda yüzde 65’in biraz altında olan Bitcoin’in piyasa payının diğer kripto paraların daha fazla ilgi görmesiyle büyük olasılıkla düşeceğini tahmin ediyor. ‘Tsunami parası’nın genel olarak kripto paraların fiyatlarını artırdığını kaydeden şirket, bunun kaçınılmaz olduğunu ve bu artışların süreceğini öngörüyor.

Ayrıca şirket, portföy ağırlığını da paylaştı ve dağılım, Pantera Capital gibi kripto para fonlarında ender görülür biçimde önemli oranda altcoin ağırlıklı. Buradaki verilere göre, portföyün yüzde 18’i Bitcoin’den oluşurken yüzde 82’si altcoin’lerden oluşuyor. Şirket, bu stratejinin 2020 yılında Bitcoin’in yüzde 31 değer kazanırken Pantera Dijital Varlık Fonu’nun yüzde 51 artmasını sağladığını not ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kripto topluluğunun umutları eski Bakkt CEO’su Kelly Loeffler’in Senato yarışını kaybetmesiyle suya düştü

IoT Şirketleri Blockchain Teknolojisiyle de İlgileniyorlar

Coin Ajans

John McAfee gizlilik odaklı kripto para çıkarıyor: Karşınızda Ghost

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası