CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Altın 1.900 Doları Görebilir”: Analist ve Traderların Bitcoin, Petrol ve Piyasa Öngörüleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Pazartesi günü, Kanada yatırım bankası ve finansal hizmetler sağlayıcısı TD Securities, altın fiyatının önümüzdeki üç ay içinde ons başına 1.900 dolara ulaşacağını açıkladı.

Kitco News tarafından 20 Nisan Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, TD Securities’in son işlem çağrısı altının ons fiyatı için 1,900 $’ı belirledi ve analistlerinin neden altında yükseliş beklediklerini açıkladı:

“Büyük ve uzun süren alışılmadık merkez bankası önlem paketi ile yatırım talebindeki sürekli büyüme beklentisiyle 1,710 $’dan altın alıyoruz.”

TradingView verilerine göre, şu anda spot altın fiyatı 24,12 dolar düşerek  1670.59 $ ‘dan işlem görüyor.

“Altın 1.900 Doları Görebilir”: Analist ve Traderların Bitcoin, Petrol ve Piyasa Öngörüleri 3

Altın, Yıllık (YTD) Döneminde USD Karşısında % 9.43 arttı.

Kitco’nun raporuna göre, TD Securities’in “Uzun Aktif Altın Vadeli İşlemleri” üç aylık fiyat beklentisi “ons başına 1.710 $, hedef miktar ons başına 1.900 $, stop loss seviyesi ise ons başına 1.625 $ şeklinde.”

TD Securities Küresel Strateji Başkanı Bart Melek ve emtia stratejilerinden biri Daniel Ghali şunları söyledi:

“Fed’in en son QE programı şu ana kadarki programların en büyüğü. Tabii ki, QE ve düşük reel oranlar arasında iyi bilinen bir ilişki var, öyle ki enflasyon beklentilerini nominal oranlardan daha yüksek bir hızda kaldırarak reel oranları bastırıyor. Fed ve diğer merkez bankaları, on yıllık hedef dışı enflasyon ve asimetrik enflasyon hedeflemesine yeni bir ilgi duyduktan sonra, olağanüstü-kolay politikalarını beklenenden çok daha uzun uygulayacak gibi görünüyor.”

Altın Sabiti Tokenlar

PAX Gold (PAXG) ve Tether Gold (XAUT) gibi altın destekli kripto tokenlarına olan ilgi, külçe paraları veya küçük altın şeklinde fiziksel altın olarak artmaya devam ediyor. COVID-19 pandemisinin bir sonucu olarak mevcut kısıtlamalar nedeniyle bu durumun yaşandığına dikkat çeken Goldmoney’in kurucusu Roy Sebag  şu ifadelere yer veriyor:

“Fed kuralları tamamen değiştirdi – reel faiz oranı daha da değişti ve bu yüzden tüm bu paraların hemen altına dönüştüğünü görüyoruz.”

7/24/365 satın alınabilen veya satılabilen stablecoin Tether Gold, 31 Mart itibariyle yaklaşık 50 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

BTC Fiyatında Sıradaki Hedef

Coin360’dan edilen veriler, BTC / USD’nin 24 saat içinde üç kez 6.800 $’ test ettiğini gösterdi.

Parite Pazartesi günü erken saatlerde iki önemli hareketli ortalamadan ve petrol piyasalarındaki tarihi kargaşadan kaynaklanan dirençle 7.000 doların altına indi.

WTI negatif rakamlarla ticaret yapmaya devam ederken, Bitcoin analistleri piyasaları üzerinde gelecekteki etkilerinin boyutunu belirlemeye istekliydiler.

Bitcoin 1-day price chart

Michaël van de Poppe Salı günü takipçilerine “Haftalık açıklığı yakalayana kadar uzun süre yüksleiş beklemeyin” şeklinde açıklamada bulundu.

Volatilitesi Olan Sadece Bitcoin mi? Asıl Petrole Bakın

ABD petrol fiyatları Pazartesi günü sıfırın altına düşerek negatif bölgeye ciddi bir şekilde düştü, bir toparlanma genel kayıpları engellemedi.

WTI, yazım sırasında – 8 $ ‘dan işlem gördü, bu da üreticilerin alıcılara depolama kapasitesi azaldıkça petrolü alacakları anlamına geliyordu.

Depolanma durumu paradoksal fiyat noktasına rağmen kötüleşmeye devam ederse, diğer petrol piyasaları da boğucu hale gelebilir.

WTI crude 10-year chart showing 2020 crash

Citibank analistlerine göre, “Küresel depolama daha hızlı kötüleşirse, Brent WTI’yi daha da aşağıya doğru çekebilir.

Bu arada girişimci ve Gemini borsası kurucu ortağı Cameron Winklevoss, petrolde yaşanan volatilite ile ilgili olarak Wall Street’e gönderme yaparak cevap verdi. Verilen cevap ironiyle doluydu:  “Bitcoin ile ilgili sorun çok volatil olması.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin partisi devam ediyor: Fiyat 33 bin doları da gördü!

Bitcoin, Google arama hacminde Tesla’yı devirdi!

Ünlü kripto hedge fonu yöneticisinden korkutan Bitcoin tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası