CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Altın fiyatlarındaki düşüşün arkasında Bitcoin mi var?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Cuma günü altın fiyatı düştüğü için CNBC’den Jim Cramer, kripto para piyasasındaki yükselişin kıymetli metale olan ani ilgisizliği kısmen açıklayabileceğini söyledi. Bu ana akımın Bitcoin (BTC) ve dijital varlıklar üzerindeki senaryoyu tersine çevirdiğinin potansiyel bir işaret olarak yorumlandı.

Cramer, bu hafta Capitol Hill’deki siyasi kaos devam ederken altının neden toparlanmadığı sorulduğunda, piyasanın ya göründüğü kadar kaotik olmadığını ya da tüm paranın kripto para birimlerine gittiğini söyledi:

Altın fiyatlarındaki düşüşün sebebi Bitcoin mi?

New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde altının fiyatı Cuma günü 60 dolardan fazla azalarak ons başına 1.852,50 dolara düştü. Bu arada Bitcoin, 41.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Cramer, BTC’nin 18.000 doların altında olduğu Aralık 2020’de satın aldığını söyledi:

Her zaman yaptığım gibi bir şey geldikçe satın alacağım. Biraz Bitcoin’i çeşitlendireceğim. Benim için büyük bir konum değil ama çeşitlendirilmesi kesinlikle önemli. Bitcoin bir varlık. Ve bu varlığa sahip olmak istiyorum.

Amiral gemisi kripto para birimi, kısmen yeni kurumsal alıcıların akını sayesinde altın ve diğer tüm büyük varlıklardan daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Külçe olarak ölçüldüğünde, 1 Bitcoin artık 20 ons altın değerinde. Bir hafta önce Bitcoin-altın oranı 15 ons civarındaydı.

Bitcoin’in altından pazar payı aldığı fikri yeni bir şey değil. JPMorgan Chase’den yakın zamanda yapılan bir analiz, Bitcoin’in dijital altın anlatısının yatırımcıları değerli metallerden uzaklaştırdığı sonucuna vardı. Analistler, kripto alanına daha fazla kurumsal para aktıkça bu eğilimin yoğunlaşabileceğini söyledi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı 10 Bin Doların Altında! Ralli Sona Mı Erdi? İşte Analist Görüşleri…

Coin Ajans

Meltem Demirörs: “Bitcoin yarılama fiyata etki etmeyebilir”

Coin Ajans

Bitcoin’de halving, Tezos’da ralli heyecanı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası