CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Altın ve Borsalar Yara Alırken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin, çeşitli kripto para borsalarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Dijital para birimi Coinbase’de 19.873,23 dolara kadar yükselirken, Binance, Bitstamp ve Kraken’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Son kontrolde, Bitcoin günde yaklaşık %5,8 artışla 19.047 dolardan işlem görüyordu.

Altın ve Borsalar Yara Alırken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı 6

Altın

Dow Jones Sanayi Ortalaması ise %1,4’ün üzerinde düştü. Altının fiyatı daha düşük seviyede işlem görüyordu. Altın’ın ons fiyatı Kasım ayı boyunca kayıplarını artırdı. Altın yazı yazılırken %0,47 düşüşle 1,782 dolardan işlem görüyordu.

Altın ve Borsalar Yara Alırken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı 7

Altın ve Bitcoin

Altın ve bitcoin arasındaki fark, birçok yatırımcının Bitcoin’i geleneksel olarak kaygı dönemlerinde daha iyi performans gösteren altına dijital bir alternatif olarak nitelendirmesinde yatıyor. İlaç firmaları tarafından bir Covid-19 aşısı üzerinde atılan addımlar, altının fiyatını bir dip noktasına göndermiş gibi görünüyor.

OANDA’da bir analist olan Craig Erlam, “İki enstrüman arasında benzerlikler çizmek isteyen pek çok insan olsa da, bence bu farklılaşma onların hala ne kadar farklı olduklarını vurguluyor” dedi ve ekledi:

“Bitcoin Mart ayından bu yana iyi iş çıkardı ve bu durum, daha fazla teşvikin yükselişe geçtiğine dair bazı inançlarla bağlantılı olabilir, ancak beklentilerin geri çekilmesi ve gelişmiş bir ekonomik görünüm karşısında, rekor seviyelere ulaşıyor ve bence muhtemelen onların da ötesine geçecek.”.

Aşı haberleri de ABD doları üzerinde baskı oluşturdu. Pazartesi günkü seansta güzel bir yükselişin tadını çıkarmasına rağmen, yılın başından bu yana yaklaşık %5 düşüş kaydetti.

Altın ve Borsalar Yara Alırken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı 9

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin yatay seyrederken popüler altcoin ivme kazandı

Bitcoin altın çağını yaşıyor ama likidite krizi kapıda! Fiyat nasıl etkilenecek?

Ripple Yöneticisi: “Bitcoin Maksimalizmi Günleri Sona Erdi!”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası