CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Amerikan şirketten Bitcoin madenciliğinde devasa hamle

kripto para haber coinajans

Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren madencilik şirketi Core Scientific, Çinli madencilik cihazları üreticisi Bitmain’den yaklaşık 18,000 yeni nesil cihaz satın aldı. Bitmain’in yeni çıkardığı ve piyasada mevcut en iyi madencilik cihazlarından biri olan Antminer S19s model cihazlardan bazılarının şirketin tesislerine kurulduğu, geri kalanının ise Eylül sonuna kadar kullanımda olacağı belirtiliyor.

Forbes tarafından bildirildiğine göre, Washington merkezli şirket, dördü Kuzey Karolina ile Georgia arasında ve biri Kentucky’de bulunan beş madencilik çiftliği işletiyor. Çiftliklerin halihazırda 381 Megawatt’a kadar güç tüketebildikleri, bunun 450 Megawatt’a kadar çıkarılabileceği ifade ediliyor. Enerjinin çoğu, kömür ve doğal gaz ile karşılanıyor.

Bilindiği gibi, bugün Bitcoin madenciliğinin büyük çoğunluğu Çin’de gerçekleştiriliyor. Küresel madencilik faaliyetinin yüzde 60’ından fazlasının Çin’de yapıldığına dair araştırmalar var. Bununla beraber bu denge son dönemde Kuzey Amerika’ya doğru değişiyor gibi görünüyor. Özellikle 2019’da başlayan ve bu yıl da devam ettiği gözlemlenen eğilim, Kuzey Amerika bölgesine yoğun bir kripto para madenciliği yatırımı olduğu yönünde. Çin, ucuz iş gücü ve ucuz enerji kaynaklarıyla Bitcoin madenciliğinde ciddi bir paya sahip oldu. Öte yandan Kuzey Amerika’nın yükselmesi de istikrarlı jeopolitik ve düzenleyici çevre, uygun iklim koşulları ve birden fazla enerji kaynağına sahip olmasına bağlanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Dikkat çeken korelasyon: ETH fiyatını tahmin etmek için bu veriye bakın!

Coin Ajans

Litecoin fiyatı, artan satın almanın ortasında 250 $ ‘a yükselmeye hazırlanıyor

Ünlü analistten korkunç XRP tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası