CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Analist: Altcoinler ralli için pozisyon aldı!

kripto para haber coinajans
fairspin_banner

Altcoinler ralli için hazır durumda diyor bir analist ama altcoin piyasa değeri diplere vuruyor. Bu tradera göre altcoinler Bitcoin’in daha önce yaşadığı bir döngüyü yansıtmaya başladı. Peki bu hangi döngü ve bu ralli nasıl başlayacak ? 


Altcoinler ralli gösterisi yapacak mı?

Altcoinlerin toplam piyasa değeri şu sıralar dibe vuruyor olabilir. Ama bir analiste göre yakında bir  ralliye başlayacak ve bu ralli Bitcoin’in daha önce 2011-2012 yıllarında yaşadığı bir döngüye benzer bir döngü olacak. Bu durumun piyasa boğaları için çok umut verici bir durum olduğunu düşünenler çok. Eğer bu tahmini yapan analist haklıysa, 2017 boğa piyasasına benzer bir durum görme ihtimalimiz çok yüksek.

Bknz: Bitcoin ve altcoinler büyük bir döngünün eşiğinde

Pek çok insan 2017 kripto boğa piyasasında hiç beklemedikleri şekilde zengin oldular. Bu değindiğimiz sadece Bitcoin ile ilgili değil. Bitcoin için geçerli olan durum altcoinler için de geçerliydi. Altcoinlere yatırım yapanlar da oldukça fazla kazanç elde ettiler. Şu sıralar da böyle bir fırsata çıkabilir çünkü altcoinler ralli için pozisyon aldı ve her an koşuya başlayabilir.

Düşünün bir kere, ilk baştaki yatırımınız size 10 katı ya da 100 katı olarak dönüyor, hem de haftalar içinde. Mesela Ripple BTC karşısında Aralık 2017’de  ve Ocak 2018 % 1,148,300 değer kazandı. Spekülatörler o zamandan bu yana aynı kazancı bekliyorlar ama henüz bir türlü ulaşamadılar.

Ardından bir çok yıl ayı piyasasına sahne olundu, bir yatırımcı altcoinlerin HODLerların hayatını değiştirecek ödüller vermeye hazır durumda olduklarını söylüyor. Altcoinler ralli için hazır oldu diyoruz bizde. Bakalım ne zaman atağa kalkacaklar.

Altcoinler diplere doğru gidiyor olabilirler

İki yıl kış yaşayan piyasadan sonra, altcoin piyasa değeri diplere doğru gitme işaretleri vermeye başladı. Trader Crypto Rampage Twitter’da görüşlerini paylaştı.

Trader’a göre tüm altcoin piyasası bir depresyon sürecinden, piyasa döngüsü psikolojik tabloya dayalı bir geçiş süreci yaşıyor. Altcoin piyasa değeri çift dip formasyonu ortaya koyuyor. Bu en çok güvenilen bir teknik analiz formasyonu ve  ufukta ters bir trend olduğunu gösteriyor.

Son olarak altcoin piyasa değeri 2017 yılından bu yana haftalık tabloda en büyük hacmini gösterdi. Bu durum akıllı para yatırımcılarının çoktan adım attığını gösteriyor. Eğer bir pozisyon trader iseniz bunlar çok cesaret verici işaretler.

Bknz:Altcoinler Bitcoin’den bağımsızlığını ilan edebilir mi?

Altcoinler 2011-2012 Bitcoin döngüsünü takip ediyor

Crypto Rampage altcoinler hakkında pozitif olan tek analist değil. Highaltitudeiny adındaki bir hesapta paylaşımlarda bulunan bir analist de altcoinlerin büyük bir sıçrama yapabileceğini söylüyor. Trader altcoinlerin Bitcoin’in daha önce yaşadığı bir döngünün ayak izlerini takip ettiğini söylüyor. Analist her iki döngü arasında şu benzerlikleri çıkarıyor. Analiste göre altcoinler ralli için gereken şartları hazırlıyor.

  • Hacim profili
  • Renkli kutularla temsil edilen, tekrar eden insani duygu döngüleri
  • Ayı piyasasının sona erdiğini gösteren çift dip formasyonu

Bu benzerliklere kimsenin karşı koyması mümkün değil.

Bitcoin 2011 yılında dip yaptığı zaman, kripto paraların kralı rampa çıkan bir boğa piyasası başlatmıştı ve Kasım 2013’de  bir anda 1,163 dolara fırladı. Bu kadar akıl almayacak hızda bir çıkış iki yıl içinde % 52,000 artması demek. Eğer altcoinler gerçekten Bitcoin’in 2011-2012 döngüsünü yansıtıyorsa, çok büyük bir kazanç gelebilir. Altcoinler ralli ile iyi bir ivme kazanıp yatırımcıların yüzünü güldürebilir.

Altcoin piyasası bir kere 140 milyar dolar piyasa değer direncini aşabilirse ortaya çıkacak. Bu durum çift dip formasyonundan bir patlamayı gösteriyor. Yakında bir altcoinler ralli koşusu görebiliriz.

Kaynak

İlgili Haberler

IRS talep açtı: ABD’de hedef şimdi de bu 7 kripto para

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Bitcoin Madencilerinin Yeni Gözdesi: Teksas Eyaleti

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası