CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Analist yorumu: Bitcoin Ağustos’ta 10,000 doları kırabilir TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Bitcoin Ağustos’ta 10,000 dolar kritik seviyesini geçebilir mi? Bir analiste göre bu seviyenin üzerine çıkma ihtimali yüzde 90.


Bitcoin Ağustos’ta 10,000 doları kırabilir – Yüzde 90 ihtimal

Son üç haftadır teknik grafiklerdeki neredeyse tüm indikatörler Bitcoin için bir kırılmaya işaret ediyor. Tüm bu işaretler BTC fiyatının 10,000 doların üzerine kırılma yapabilmesi için en iyi pozisyonda olduğunu gösteriyordu. Geçtiğimiz Ocak ayında da tüm tahminler aşırı boğaydı. Buna rağmen Bitcoin 3,000 dolara kadar düştü ve piyasa yeniden şüphelerle doldu.

Tabii analist ve traderlerin tam olarak ayı duruşu benimsemediğini söyleyemeyiz. Ancak yine de Bitcoin’in hangi yöne gideceği ile ilgili çok kesin görüşler yok. Ya da 10,000 doların üzerine çıkıp çıkamayacağı konusunda. Buna rağmen son üç hafta piyasaya biraz kesinlik getirdi.

Bir kripto para analisti, Bitcoin Ağustos’ta 10,000 doları kırabilir diyor. Bunun olma ihtimalinin de yüzde 90 olduğunu belirtiyor.

koinmedya_brave

Timothy Peterson (@nsquaredcrypto) isimli analist, Twitter üzerinden bu tahminine gerekçe olarak sunduğu grafiği de paylaşıyor. Ağustos ayında Bitcoin’in 10,000 doların altında kalmasının ihtimali ise bu durumda sadece yüzde 10.

Bitcoin Ağustos’ta 10,000 dolar kritik seviyesini geçebilir mi? Bir analiste göre bu seviyenin üzerine çıkma ihtimali yüzde 90.

Bitcoin fiyat rallisinin yakın olduğunu gösteren başka bir işaret daha var. Analistler bunu altcoin piyasasındaki istikrarda görüyor. Altcoinlerin yakın bir zamanda durması beklenmiyor. Hatta tam tersi. Trader ve analistler bu ay altcoin sezonunun başladığını düşünüyor. Önümüzdeki aylarda da devam edecek. Ta ki Bitcoin’in büyük bir hareket yapmasına kadar. BTC’nin şu an karşılaştığı en büyük zorluk ise 9,300 dolar ve 9,400 dolar seviyelerini aşamaması. Burası büyük bir hareketi engelliyor.

Öyle görünüyor ki alıcıların yeterli momentumu yok ve 9,200 dolar bölgesinde takılıp kaldılar. Ancak yüksek bir hacim ile yaşanacak bir hareket, BTC fiyatını bir yükseliş yolculuğuna çıkarabilir. Bitcoin’in hakimiyet oranı geçen hafta yüzde 64’tü. Toplam piyasa değeri ise 260.5 milyar dolar. Hakimiyet oranı yüzde 62’ye doğru bir miktar düşse de Bitcoin hala umut verici aşamada görünüyor.

koinmedya_brave

Bitcoin’in 1 günlük grafiği şu an önceki desteği test ettiğini gösteriyor. BTC 9,200 dolar desteği ile 9,300 dolar direnci arasında dar bir alanda gidip geliyor. Ayrıntılar güncel Bitcoin teknik analizi yazımızda.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin Pişmanlık Klübü ne demek? TAKİP ET

Uzman görüşü: Yıl sonuna doğru kripto piyasası çıldıracak! TAKİP ET

Bitcoin’leriniz gerçekte kimin? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası